Barcelona byla proti San Sebastianu ráda za těsnou výhru, góly stříleli obránci

20. 4. 2019 22:55
Fotbalisté Barcelony porazili v 33. kole doma 2:1 San Sebastian a udrželi devítibodový náskok v čele španělské ligy. Po čtyřech zápasech sice vyšel střelecky naprázdno hvězdný Argentinec Lionel Messi, gólově ho ale zastoupili obránci.
Jordi Alba, střelec vítězné branky fotbalistů Barcelony v utkání španělské ligy proti San Sebastianu, ukazuje na prstech, kolik dal v tomto ročníku gólů. | Foto: Reuters

Nejprve stoper Lenglet těsně před poločasovou pauzou hlavou otevřel skóre a v 64. minutě bleskově zareagoval Jordi Alba na vyrovnávací gól Juanmiho. Levý bek Katalánců potvrdil pozici nejproduktivnějšího obránce v lize, v tomto ročníku má na kontě dva góly a osm asistencí.

Atlético Madrid vyhrálo díky gólu Thomase Lemara z 85. minuty 1:0 nad Eibarem. Lemar zužitkoval Kokeho přihrávku před prázdnou bránu a připsal si třetí ligový gól v sezoně. Eibar neporazil Atlético ve španělské lize ani v desátém vzájemném utkání.

Vigo si doma poradilo 2:1 s Gironou a přeskočilo soupeře v tabulce. Ze 14. místa má náskok tři body na sestupové pozice, Girona je na tom o bod hůř. První gól Celty dal kanonýr Aspas, který se v posledních čtyřech zápasech trefil celkem šestkrát. Navíc dnes přihrál i na vítěznou branku Boufalovi.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:

Vigo - Girona 2:1 (34. Aspas, 69. Boufal - 48. Portu), Eibar - Atlético Madrid 0:1 (85. Lemar), Vallecano - Huesca 0:0, FC Barcelona - San Sebastian 2:1 (45. Lenglet, 64. Alba - 62. Juanmi).

1. FC Barcelona 33 23 8 2 83:32 77
2. Atlético Madrid 33 20 8 5 48:21 68
3. Real Madrid 32 19 4 9 56:38 61
4. FC Sevilla 32 15 7 10 54:39 52
5. Getafe 32 13 12 7 40:29 51
6. Valencie 32 11 16 5 36:27 49
7. Bilbao 32 11 13 8 36:37 46
8. Alavés 33 12 10 11 35:42 46