Barcelona porazila Elche 3:0 a je třetí, Messi dal dva góly

24. 2. 2021 21:31
Fotbalisté Barcelony v dohrávce prvního kola španělské ligy doma porazili Elche 3:0 i díky dvěma gólům kapitána Lionela Messiho. Katalánci se vrátili na třetí místo neúplné tabulky, na vedoucí Atlético ztrácí pět bodů, ale madridský lídr odehrál o zápas méně.
Lionel Messi se spoluhráči slaví branku Barcelony
Lionel Messi se spoluhráči slaví branku Barcelony | Foto: Reuters

"Barca" v prvním poločase nedokázala vyzrát na Édgara Badíu. Brankář Elche přišel o neprůstřelnost tři minuty po přestávce, kdy se Messi prosadil po patičce Martina Braithwaitea. V 68. minutě si hvězdný argentinský útočník pohrál s hostující obranou a zvýšil na 2:0.

Třiatřicetiletý Messi se osamostatnil v čele tabulky střelců La Ligy s 18 brankami. Šestinásobný držitel Zlatého míče v letošním kalendářním roce zaznamenal 13 soutěžních gólů, což se nikomu z top pěti evropských lig nepodařilo. Druhý kanonýr v pořadí Robert Lewandowski z Bayernu Mnichov se zatím trefil dvanáctkrát.

Krátce po Messiho druhém gólu uzavřel skóre bek Jordi Alba po další Braithwaiteově asistenci. Barcelonský náhradník Antoine Griezmann v závěru ještě napálil břevno. Elche kleslo na předposlední pozici.