Bergamo jen remizovalo ve Veroně, rozjetý AC Milán nastřílel pět gólů Boloni

Aktualizováno 18. 7. 2020 23:52
Fotbalisté Bergama neudrželi ve 34. kole italské ligy vedení ve Veroně a po remíze 1:1 zůstali v tabulce třetí bodově nastejno s druhým Interem. Na vedoucí Juventus, jenž má stejně jako milánský celek odehráno o zápas méně, ztrácejí šest bodů.
Radost fotbalistů Bergama.
Radost fotbalistů Bergama. | Foto: Reuters

Favorizované hosty poslal do vedení v 50. minutě kolumbijský útočník Duván Zapata, jenž obral o míč německého stopera Koraye Güntera a 17. gólem v sezoně se dotáhl na nejlepšího střelce týmu Luis Muriela. O devět minut později vyrovnal z dorážky Matteo Pessina, jenž v Hellasu hostuje právě z Bergama.

Atalanta protáhla svou ligovou sérii bez porážky na čtrnáct zápasů a skórovala ve 22 duelech za sebou, čímž stanovila nový klubový rekord. Navzdory ztrátě bodů má čtvrtfinalista Ligy mistrů účast v příštím ročníku milionářské soutěže prakticky jistou. Verona je po třetí remíze ze čtyř utkání devátá.

AC Milán deklasoval 5:1 Boloňu a potvrdil výbornou formu během restartu soutěže po koronavirové pauze. Svěřenci trenéra Stefana Pioliho ve všech osmi ligových zápasech od června bodovali a dnes pošesté vyhráli. Na šestém místě se díky tomu bodově odpoutali od sedmé Neapole.

V dresu desáté Boloně se na rozdíl od předchozího zápasu nedostal na trávník český záložník Ladislav Krejčí.

Sassuolo nevyužilo v Cagliari dlouhou početní výhodu, ztratilo v ní vedení a remizovalo 1:1. Hosté měli převahu, ale gól dal jen Francesco Caputo ve 12. minutě. Domácí tým oslabil krátce po přestávce Andrea Carboni, který dostal druhou žlutou kartu. Devatenáctiletý obránce hrál teprve šestý zápas v italské lize a byl podruhé vyloučen. Cagliari se povedlo i v deseti vyrovnat zásluhou Joaa Pedra, jenž ukončil střelecký půst svého týmu, který trval 467 minut. Na výhru čeká tým ze Sardinie už šest utkání.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:

Hellas Verona - Bergamo 1:1 (59. Pessina - 50. Zapata), Cagliari - Sassuolo 1:1 (63. Joao Pedro - 12. Caputo), AC Milán - Boloňa 5:1 (10. Saelemaekers, 24. Calhanoglu, 49. Bennacer, 57. Rebič, 90.+2 Calabria - 44. Tomijasu).