Brescia s obráncem Matějů ovládla duel nováčků italské ligy proti Lecce

Aktualizováno 14. 12. 2019 22:53
Český fotbalový obránce Aleš Matějů odehrál v 16. kole italské ligy celý zápas při vítězství Brescie 3:0 v duelu nováčků proti Lecce. Jeho spoluhráč Jaromír Zmrhal zůstal pouze na lavičce náhradníků.
Aleš Matějů (na snímku ještě v plzeňském dresu).
Aleš Matějů (na snímku ještě v plzeňském dresu). | Foto: Tomáš Liška

Brescia vyhrála i druhé utkání po návratu trenéra Eugenia Coriniho do funkce. Dvě vítězství za sebou lombardský klub vybojoval poprvé v sezoně, přesto zůstává na sestupové 18. pozici.

V prvním poločase se prosadil dorážkou na zadní tyči Jhon Cancellor a těsně před pauzou zvýšil po chybě obrany Ernesto Torregrossa. Pojistku přidal v 61. minutě po pohledné kombinaci střídající slovenský záložník Nikolas Špalek.

Gennaru Gattusovi nevyšla premiéra v roli kouče Neapole. Svěřenci bývalého slavného záložníka, který nahradil v tomto týdnu odvolaného Carla Ancelottiho, podlehli na domácím hřišti Parmě 1:2.

Ve čtvrté minutě využil zaváhání obrany Dejan Kulusevski a sám před gólmanem Alexem Meretem se nezmýlil. V 64. minutě sice vyrovnal hlavou Arkadiusz Milik, ale v nastaveném čase přeběhl s míčem přes půl hřiště Gervinho, narazil si s Kulusevským a zařídil Parmě třetí venkovní vítězství v sezoně. Neapol v lize nevyhrála už osm utkání.

Sampdoria zvládla městské derby na hřišti FC Janov a vítězstvím 1:0 se udržela před Brescií. Jedinou branku zápasu vstřelil v 85. minutě střídající Manolo Gabbiadini. Záložník Jakub Jankto se v nominaci Sampdorie neobjevil.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

Brescia - Lecce 3:0 (32. Chancellor, 44. Torregrossa, 61. Špalek), Neapol - Parma 1:2 (64. Milik - 4. Kulusevski, 90.+3 Gervinho), FC Janov - Sampdoria Janov 0:1 (85. Gabbiadini).