Fotbalisté City vylepšili tři rekordy Premier League. Juventus získal pohár a má double na dosah

Radost fotbalistů Manchesteru City Radost fotbalistů Manchesteru City autor: Reuters
Ve španělské lize Barcelona rozstřílela Villarreal a Real podlehl Betisu, když Ramos neproměnil jednu ze dvou penalt a dal si vlastní gól.

Manchester - Fotbalisté mistrovského Manchesteru City dnes vytvořili v anglické Premier League tři rekordy: v počtu bodů, výher i vstřelených gólů. Po výhře 3:1 nad Brightonem v dohrávce 31. kola mají 97 bodů, 31 vítězství z 37 zápasů a nový střelecký rekord v podobě 105 branek. Dosavadní rekordmani z Chelsea nastříleli v sezoně 2009/10 o dvě méně.

Chelsea dnes nedokázala porazit Huddersfield a remízou 1:1 mu pomohla k definitivní záchraně. Ani jiný londýnský klub Arsenal se tříbodového zisku nedočkal: na hřišti Leicesteru prohrál 1:3 a venku od nového roku ani na sedmý pokus nebodoval.

Naděje Arsenalu sebral brzkým vyloučením řecký obránce Mavropanos. Hosté se bránili přesile od 15. minuty, a i když se jim podařilo vyrovnat, Petra Čecha pak překonal ještě Vardy z penalty a Mahrez gólem z úniku. Poslední zápas na lavičce Arsenalu prožije jeho dlouholetý kouč Arséne Wenger v neděli na stadionu Huddersfieldu.

Ligu mistrů pro třetí Tottenham zajistil kanonýr Harry Kane, který jediným gólem rozhodl zápas s Newcastlem.

Barcelona v pohodě udržela neporazitelnost

Fotbalisté Barcelony s přehledem udrželi v dohrávce 34. kola proti Villarrealu ligovou neporazitelnost. Na domácím stadionu zvítězili 5:1 a už jen dva zápasy je dělí od toho, aby jako první tým odehráli celý ročník nejvyšší španělské soutěže bez porážky.

Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2017/18 Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2017/18 Prohlédněte zde

Naděje šestého týmu tabulky Villarrealu na čtvrtou výhru za sebou trvaly sotva čtvrthodinu. Coutinho a Paulinho během ní poslali favorita do vedení, těsně před přestávkou pak vstřelil 34. gól v sezoně hvězdný Argentinec Messi. Brzy po přestávce snížil Sansone, ale v závěru Dembélé dvěma góly zpečetil přesvědčivou výhru mistrovského týmu.

Příležitost k posunu na druhé místo nevyužil Real Madrid, v Seville podlehl bez zraněného Cristiana Ronalda 2:3. Kouč finalisty Ligy mistrů Zinedine Zidane šetřil i další opory, do hry nezasáhli Luka Modrič, Marcelo, Toni Kroos, Keylor Navas ani Raphael Varane. Nešťastníkem zápasu byl kapitán Sergio Ramos, jenž nejprve neproměnil penaltu a pak si dal vlastní gól. V nastaveném čase už z dalšího pokutového kopu jen upravil skóre.

Juventus rozhodl třemi góly během osmi minut

Fotbalisté Juventusu Turín počtvrté za sebou získali Italský pohár. Ve finálovém utkání v Římě deklasovali AC Milán 4:0 a rekord v počtu pohárových trofejí vylepšili na třináct. Mají navíc nakročeno k zisku čtvrtého double za sebou, v Serii A mají titul také prakticky jistý.

Po bezbrankovém poločase se dvěma góly na finálovém triumfu podílel Benatia, během povedené osmiminutovky se trefil i Douglas Costa a dvacet minut od první změny skóre završil výsledek vlastní trefou Kalinič.

V lize už Juventus může o titul přijít jen teoreticky, protože "Stará dáma" před závěrečnými dvěma koly vede tabulku o šest bodů před Neapolí. Vzájemné zápasy mají oba týmy vyrovnané, rozhoduje tak rozdíl ve skóre, který u Juventusu činí 61 gólů a u Neapole 45.

Anglická fotbalová liga:

35. kolo: Chelsea - Huddersfield 1:1 (62. Alonso - 50. Depoitre). 31. kolo: Leicester - Arsenal 3:1 (14. Iheanacho, 76. Vardy z pen., 90. Mahrez - 53. Aubameyang), Manchester City - Brighton 3:1 (16. Danilo, 34. B. Silva, 72. Fernandinho - 20. Ulloa), Tottenham - Newcastle 1:0 (51. Kane).

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:

FC Barcelona - Villarreal 5:1 (87. a 90.+3 Dembélé, 11. Coutinho, 16. Paulinho, 45. Messi - 54. Sansone), FC Sevilla - Real Madrid 3:2 (26. Ben Yedder, 45. Layún, 84. vlastní Ramos - 87. Mayoral, 90.+5 Ramos z pen.).