Fotbalisté Columbusu se po dvanácti letech vrátili na trůn šampionů zámořské MLS

13. 12. 2020 8:21
Fotbalisté Columbusu vyhráli podruhé zámořskou ligu MLS. Ve finále porazili na domácím hřišti obhájce titulu Seattle 3:0 a navázali na triumf z roku 2008. Hrdinou zápasu byl argentinský záložník Lucas Zelarayín, který dal dva góly a na třetí branku přihrál Derricku Etienneovi.
Hráči Columbusu slaví triumf v MLS
Hráči Columbusu slaví triumf v MLS | Foto: Reuters

"Trénoval jsem hodně dobrých hráčů, ale tenhle kluk je neskutečný," uvedl kouč Columbusu Caleb Porter na adresu Zelarayána, který byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem finále.

Do týmu Crew přišel osmadvacetiletý tvůrce hry před sezonou z mexického klubu Tigres údajně za sedm milionů dolarů. "Přivedli jsme ho, aby nám pomohl vyhrát titul. Po zápase mi řekl, že jsem mu změnil život. Já mu řekl, že to on změnil můj," prohlásil Porter.

Před 1500 fanoušky na stadionu otevřel Zelarayán skóre v 25. minutě a Etienne chvíli nato zvýšil na 2:0. Seattle v semifinále proti Minnesotě smazal dvoubrankové manko a vyhrál 3:2, tentokrát ale na zvrat neměl. Naopak v 82. minutě pojistil Zelarayán vítězství domácího týmu. Sounders tak promarnili možnost získat třetí titul.

Columbus zvládl finále i bez záložníků Darlingtona Nagbeho a Pedra Santose, kteří měli pozitivní testy na covid-19.

Sezona MLS byla kvůli pandemii koronaviru přerušena od března do července.