Juventus nevyužil šanci na titul. Překvapivě prohrál v Udine

Aktualizováno 23. 7. 2020 23:51
Fotbalisté Juventusu prohráli v 35. kole italské ligy nečekaně 1:2 v Udine a nevyužili první šanci získat devátý mistrovský titul za sebou. Lídři tabulky mají nicméně tři kola před koncem stále bezpečný náskok šesti bodů před druhým Bergamem.
Cristiano Ronaldo v dresu Juventusu.
Cristiano Ronaldo v dresu Juventusu. | Foto: Reuters

Juventus mohl slavit 36. titul v historii už dnes díky tomu, že měl v sezoně s Atalantou lepší vzájemnou bilanci. Favorita poslal do vedení tři minuty před koncem prvního poločasu dalekonosnou přízemní střelou nizozemský stoper Matthijs de Ligt, ale domácí v druhé půli skóre otočili.

V 52. minutě vyrovnal tvrdou hlavičkou Makedonec Ilija Nestorovski a v druhé nastavené minutě zaskočil turínské obránce dravým průnikem reprezentant Pobřeží slonoviny Seko Fofana.

Juventus má díky náskoku zisk titulu ve svých rukou a s jistotou bude slavit v případě nedělního vítězství nad Sampdorií. Titul mohou svěřenci trenéra Maurizia Sarriho získat už dříve v případě selhání pronásledovatelů Bergama, Interu Milán a Lazia Řím.

To udrželo naději na první místo po domácí výhře 2:1 nad Cagliari. Hosté přitom rovněž v poločase vedli, krátce po změně stran ale otočili stav Sergej Milinkovič-Savič a nejlepší ligový střelec Ciro Immobile. Ten má v sezoně na kontě už 31 branek. Římští svěřenci kouče Simoneho Inzaghiho dokázali v červenci na šestý pokus konečně zvítězit, čímž si zajistili start v Lize mistrů.

Udine si připsalo nečekané tři body, jež mohou být klíčové pro udržení klubu v Serii A. Patnáctý tým tabulky má na pásmo sestupu náskok sedmi bodů.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Udine - Juventus Turín 2:1 (51. Nestorovski, 90.+2 Fofana - 42. De Ligt), Lazio Řím - Cagliari 2:1 (47. Milinkovič-Savič, 60. Immobile - 45. Simeone).