Schick odehrál celé utkání proti Wolfsburgu, ale jeho Lipsko neskórovalo

Patrik Schick. Patrik Schick. autor: Reuters
Fotbalisté Lipska s českým reprezentantem Patrikem Schickem remizovali v 25. kole německé ligy na hřišti Wolfsburgu bez branek. Zaváhání Lipska využil Dortmund, který porazil Mönchengladbach 2:1 a posunul se na druhé místo. V souboji týmů dvou dalších českých reprezentantů remizovala Hertha Berlín s Brémami 2:2.

Lipsku se podruhé za sebou nepodařilo vyhrát a remizovalo již ve čtvrtém z posledních šesti bundesligových zápasů.

Vedoucí Liverpool otočil zápas proti Bournemouthu, Souček hrál poprvé od zranění Vedoucí Liverpool otočil zápas proti Bournemouthu, Souček hrál poprvé od zranění Čtěte zde

Dortmund poslal do vedení v osmé minutě Thorgan Hazard po přihrávce Erlinga Haalanda. Za domácí dokázal srovnat ve výborné formě hrající Lars Stindl. Byl to jeho pátý gól v posledních čtyřech zápasech. Rozhodující branku vstřelil v 71. minutě Ašraf Hakimí, kterého uvolnil Jaden Sancho. Dortmundu chybí na vedoucí bavorský velkoklub bod, Bayern má však k dobru nedělní souboj s Augsburgem.

Brémy před duelem s Herthou prohrály v německé lize pět zápasů v řadě. Na berlínském Olympijském stadionu navíc kvůli zranění postrádaly brankáře Jiřího Pavlenku. V sestavě hostů naopak nechyběl další český reprezentant Theodor Gebre Selassie. Za Herthu odehrál celé utkání Vladimír Darida.

Zápas začal dobře pro hostující tým. Brémy vedly po šesti minutách už 2:0 zásluhou gólů Joshuy Sargenta a Davyho Klaassena. Za domácí srovnali Niklas Stark a Matheus Cunha. Brémy tak získaly pouze bod a zůstaly na předposledním 17. místě.

Jednostranný zápas sledovali fanoušci na stadionu Leverkusenu. Domácí si poradili s Frankfurtem 4:0. Dva góly dal Brazilec Paulinho, jednou se trefili Kai Havertz a Karim Bellarabi.

Český reprezentant Pavel Kadeřábek nastoupil v základní sestavě v zápase, ve kterém jeho Hoffenheim remizoval na hřišti Schalke 1:1. Hosté po domácím debaklu 0:6 s Bayernem z předchozího kola v lize nevyhráli popáté za sebou. Freiburg porazil Union Berlín 3:1.

Německá fotbalová liga - 25. kolo:

Freiburg - Union Berlín 3:1 (34. Sallai, 55. Günter, 82. Koch - 61. Andersson), Hertha Berlín - Brémy 2:2 (41. Stark, 61. Cunha - 3. Sargent, 6. Klaassen), Leverkusen - Eintracht Frankfurt 4:0 (49. a 55. Paulinho, 4. Havertz, 15. Bellarabi), Schalke - Hoffenheim 1:1 (20. McKennie - 69. Baumgartner), Wolfsburg - Lipsko 0:0, Mönchengladbach - Dortmund 1:2 (50. Stindl - 8. Hazard, 71. Hakimí).