Čech se dvousté nuly zase nedočkal, při kanonádě Arsenalu proti Evertonu navíc střídal kvůli zranění

3. 2. 2018 20:53
Petr Čech musel po srážce ze hřiště v 70. minutě, londýnský klub především díky skvělému prvnímu poločasu vyhrál 5:1.
Zraněný Petr Čech při zápase s Evertonem
Zraněný Petr Čech při zápase s Evertonem | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu rozhodli ve 26. kole anglické Premier League o výhře nad Evertonem stejně jako v posledním ligovém domácím zápase proti Crystalu Palace čtyřmi góly v prvním poločase. Skóre otevřel v 6. minutě Ramsey po Mchitarjanově přihrávce. Po čtvrthodině hry zvýšil hlavou Koscielny a následně přidal svou druhou branku Ramsey.

Ve 37. minutě zafungovala spolupráce dvou bývalých spoluhráčů z Dortmundu a zároveň nových tváří v základní sestavě Arsenalu. Mchitarjanovu přihrávku za obranu převzal Aubameyang, který následně dloubl míč přes padajícího Pickforda a zvýšil na rozdíl čtyř branek.

V 64. minutě překonal Čecha přesnou hlavičkou Calvert-Lewin. Český brankář se tak znovu nedočkal 200. vychytané nuly v Premier League. Navíc po střetu s Niassem z úvodu druhé půle musel nakonec v 70. minutě přepustit zřejmě kvůli zranění lýtka místo v brance Ospinovi. O chvíli později završil Ramsey střelou z druhé vlny hattrick, třetí asistenci v zápase si připsal Mchitarjan.

Manchester City remizoval v Burnley 1:1. Lídr tabulky přišel o vítězství v 82. minutě, kdy vyrovnal Jóhann Berg Gudmundsson. "Citizens" se ujali vedení v 22. minutě, po nakrátko rozehraném rohovém kopu se míč dostal k Danilovi a ten ho poslal křížnou střelou přesně k tyči. V dalším průběhu zápasu už ale favorit nedokázal podruhé překonat skvěle chytajícího Popea. Ve dvou velkých příležitostech selhali jak Agüero, tak Sterling.

Ve druhém poločase tak přišly šance na druhé straně. Lennonův pokus ještě Ederson vytáhl na tyč, na Gudmundssonovu střelu zblízka už ale brazilský brankář nestačil. Islanďan si naběhl na centr za obranu a z voleje vyrovnal na konečných 1:1.

Vedoucí tým Premier League čeká na venkovní výhru už tři zápasy. Poprvé po 25 ligových duelech navíc Manchester City nevyhrál utkání, v němž vstřelil první gól. Burnley nevyhrálo deset soutěžních zápasů v řadě.

Příležitost zmenšit ztrátu na první místo využil Manchester United, který si poradil s Huddersfieldem 2:0 a na městského rivala ztrácí 13 bodů. "Rudí ďáblové" se prosadili až po přestávce. V 55. minutě si Lukaku po Matově přihrávce připsal dvanáctý ligový gól v sezoně a v 68. minutě vstřelil první branku v novém působišti Sánchez. Pokutový kop mu sice brankář Lössl chytil, ale z dorážky už se bývalý hráč Arsenalu nemýlil.

Huddersfield je po páté porážce v řadě na sestupových příčkách, kam se po prohře v Bournemouthu propadlo také Stoke. V 5. minutě si sice Shaqiri připsal první gól hlavou ve svém 139. zápase v rámci jedné z pěti nejprestižnějších evropských lig, ale domácí dokázali v druhém poločase díky gólům Kinga a Mousseta skóre otočit. Bournemouth drží v lize sedmizápasovou neporazitelnost.

Leicester bez trucujícího Rijáda Mahrize v sestavě remizoval na svém hřišti 1:1 s poslední Swansea.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Arsenal - Everton 5:1 (6., 19. a 74. Ramsey, 14. Koscielny, 37. Aubameyang - 64. Calvert-Lewin), Burnley - Manchester City 1:1 (82. Gudmundsson - 22. Danilo), Bournemouth - Stoke 2:1 (70. King, 79. Mousset - 5. Shaqiri), Brighton - West Ham United 3:1 (8. Murray, 59. Izquierdo, 75. Gross - 30. Hernández), Leicester - Swansea 1:1 (17. Vardy - 53. Fernandez), Manchester United - Huddersfield 2:0 (55. Lukaku, 68. Sánchez), West Bromwich - Southampton 2:3 (4. Hegazy, 72. Rondón - 40. Lemina, 43. Stephens, 55. Ward-Prowse).