Lídr anglické ligy byl nad síly Součka a spol. Citizens vyhráli podvacáté v řadě

Tomáš Souček a Fernandinho v zápase Manchesteru City proti West Hamu. Tomáš Souček a Fernandinho v zápase Manchesteru City proti West Hamu. autor: Reuters
Fotbalisté Manchesteru City jsou na cestě k zisku sedmého mistrovského titulu v anglické lize k nezastavení. Ve 26. kole porazili 2:1 West Ham, za který nastoupili čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal, a protáhli vítěznou sérii napříč všemi soutěžemi na 20 zápasů.

Utkání jsme sledovali v online přenosu.

"Citizens" se ujali vedení po půlhodině hry, kdy centr z úhlu hlavou usměrnil stoper Rúben Dias. "Kladiváři" srovnali ještě před přestávkou. Na gólové akci se podílel i Coufal, jenž po pravé straně zahájil útok a naservíroval míč do vápna Jessemu Lingardovi, který míč prodloužil pro Michaila Antonia. Anglický útočník se trefil stejně jako v prvním vzájemném ligovém duelu v sezoně, což se mu proti City povedlo jako prvnímu hráči od sezony 1995/96.

Jak zastavit nejlepší tým světa? Moyes je Buddha, skládá Guardiola poklonu West Hamu Jak zastavit nejlepší tým světa? Moyes je Buddha, skládá Guardiola poklonu West Hamu Čtěte zde

Vicemistrovský celek po přestávce na soupeře zatlačil a v 68. minutě se po rychlé kombinaci prosadil i druhý střední obránce týmu Pepa Guardioly John Stones.

City mají v čele tabulky třináctibodový náskok na městské rivaly United, kteří nastoupí až v neděli na hřišti Chelsea, a Leicester, který čeká duel s Arsenalem. Chelsea bude mít šanci sesadit West Ham ze čtvrtého místa.

Předposlední West Bromwich porazil Brighton 1:0, poté co soupeř neproměnil dva pokutové kopy a jeden gól mu odvolal videorozhodčí. Už v 11. minutě skóroval kapitán Kyle Bartley hlavou po rohu a pak přišly smolné momenty hostů.

V 19. minutě nejprve Pascal Gross pohrdl penaltou, kterou nasměroval do břevna. O chvíli později z rychle rozehraného volného přímého kopu dal gól kapitán Lewis Dunk, zasáhl ale VAR. Trápení "Racků" podtrhl po změně stran Danny Welbeck, když z druhého pokutového kopu trefil jen tyč.

Leeds prohrál doma s Aston Villou 0:1. V defenzivě druhý nejhorší tým tabulky kapituloval už po pěti minutách hry, kdy se prosadil Anwar El Ghazi.

Ani ve dvanáctém vzájemném duelu Newcastlu a Wolverhamptonu v Premier League neudržel jeden z týmů čisté konto. Při remíze 1:1 padly branky až po změně stran. V 52. minutě nejprve otevřel skóre sváteční střelec a kapitán "Strak" Jamaal Lascelles. V 73. minutě vyrovnal Rúben Neves.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Manchester City - West Ham United 2:1 (30. Dias, 68. Stones - 43. Antonio), West Bromwich - Brighton 1:0 (11. Bartley), Leeds - Aston Villa 0:1 (5. El Ghazi), Newcastle - Wolverhampton 1:1 (52. Lascelles - 73. Neves).

1. Manchester City 26 19 5 2 52:16 62
2. Manchester United 25 14 7 4 53:32 49
3. Leicester 25 15 4 6 44:27 49
4. West Ham United 26 13 6 7 40:31 45
5. Chelsea 25 12 7 6 41:25 43
6. Liverpool 25 11 7 7 45:34 40
7. Everton 24 12 4 8 37:33 40
8. Aston Villa 24 12 3 9 38:26 39