Úvod hodný mistrů. Manchester City vykročil za obhajobou, pěti góly zničil West Ham

10. 8. 2019 16:14
Fotbalisté Manchesteru City vykročili za obhajobou titulu vysokým vítězstvím, když v prvním kole anglické ligy díky hattricku Raheema Sterlinga vyhráli 5:0 na hřišti West Hamu. Do utkání se výraznou měrou zapsala i novinka Premier League videorozhodčí, který hostům neuznal jeden gól a poté je nechal opakovat neúspěšnou penaltu.

Sterling se poprvé prosadil v 51. minutě, kdy po gólu Gabriela Jesuse z první půle zvýšil na 2:0. Jesus mohl vzápětí skórovat znovu, jeho branku ale rozhodčí po poradě s videem neuznal, protože přihrávající Sterling byl v těsném ofsajdu. Šlo o první videem odvolaný gól v anglické lize.

City to ale příliš mrzet nemuselo, protože v 75. minutě na 3:0 zvýšil Sterling a deset minut na to se z opakovaného pokutového kopu prosadil Sergio Agüero. Při prvním pokusu argentinský útočník neuspěl, ale videorozhodčí nechal penaltu opakovat, protože hráči West Hamu vběhli předčasně do vápna.

V nastaveném čase završil Sterling hattrick, což se mu v úvodním kole povedlo jako osmému hráči v historii soutěže. Před ním se to naposledy podařilo Didieru Drogbovi z Chelsea v ročníku 2010/11.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:

West Ham United - Manchester City 0:5 (51., 75. a 90.+1 Sterling, 25. Jesus, 86. Agüero z pen.), Tottenham - Aston Villa 3:1 (86. a 90. Kane, 73. Ndombélé - 9. McGinn), Bournemouth - Sheffield United 1:1 (62. Mepham - 88. Sharp), Burnley - Southampton 3:0 (63. a 70. Barnes, 75. Gudmundsson), Crystal Palace - Everton 0:0, Watford - Brighton 0:3 (28. vlastní Doucouré, 65. Andone, 77. Maupay).