Fotbalisté Manchesteru United porazili díky obratu 3:2 poslední Sheffield

17. 12. 2020 23:12
Fotbalisté Manchesteru United zvítězili ve 13. kole anglické ligy i díky dvěma gólům Marcuse Rashforda 3:2 na hřišti posledního Sheffieldu.
Marcus Rashford z Manchesteru United utěšuje brankáře Sheffieldu Aarona Ramsdalea, jemuž dal dva góly | Foto: Reuters

Svěřenci trenéra Oleho Gunnara Solskjaera vyhráli i šestý venkovní zápas v sezoně, dotáhli se na pátý Everton a jen dva body ztrácejí na druhý Tottenham. Oproti týmům před sebou navíc mají odehráno o utkání méně.

United měli přitom katastrofální vstup do zápasu, když se už v 5. minutě minutě nechal při rozehrávce obrat o míč v malém vápně gólman Dean Henderson a David McGoldrick střelou do odkryté branky otevřel skóre. Henderson tak nepovedeně zahájil návrat na Bramall Lane, kde v minulých dvou sezonách z Manchesteru hostoval.

Favorit ale ještě do přestávky skóre otočil. V 26. minutě se po elegantním zpracování centru Victora Lindelöfa trefil Rashford a o sedm minut později přidal druhý gól Anthony Martial. Když v 51. minutě Rashford střelou z hranice pokutového území zvýšil, zdálo se rozhodnuto, ale v 87. minutě zdramatizoval zápas hlavičkou po rohu a druhým gólem McGoldrick. V nastavení pak Henderson odčinil úvodní chybu a zachránil United výhru zákrokem po střele Lyse Mousseta.

Zatímco v Lize mistrů se United nepovedlo postoupit ze skupiny do jarních bojů, v domácí soutěži se jim od úvodu listopadu daří. Z posledních šesti duelů ztratili "Rudí ďáblové" body jen bezbrankovou remízou v sobotním manchesterském derby a jsou týmem s nejlepší aktuální formou v Premier League. Navíc v součtu s minulou sezonou vyhráli deset venkovních zápasů za sebou a jedno vítězství je dělí od vyrovnání rekordu Chelsea a Manchesteru City.

Sheffield naopak zůstává jasným adeptem na sestup, prohrál poosmé za sebou a v tabulce se krčí na posledním místě s jediným bodem z třinácti utkání.

Ve druhém dnešním duelu Aston Villa doma pouze remizovala bez branek s Burnley, i když Anwar El Ghazi a Ahmad Almuhammadí v prvním poločase trefili brankovou konstrukci. Český útočník Matěj Vydra hrál za hosty od 82. minuty, remíza jeho tým dostala bod nad pásmo sestupu.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo:

Sheffield United - Manchester United 2:3 (5. a 87. McGoldrick - 26. a 51. Rashford, 33. Martial), Aston Villa - Burnley 0:0.

Oslabený Turín dostal od AS Řím tři góly

Fotbalisté AS Řím porazili v italské lize FC Turín 3:1 a tříbodový zisk je vynesl na čtvrté místo tabulky. Hosté, kteří jsou s jediným vítězstvím z dvanácti kol předposlední, hráli od 14. minuty bez vyloučeného Wilfrieda Singa.

Početní výhodu využili Římané dvakrát už do poločasové přestávky. Prudkou střelou bez přípravy uvnitř pokutového území otevřel skóre Henrik Mchitarjan a po faulu na Edina Džeka zvýšil z penalty Jordan Veretout. Po změně stran přidal třetí zásah domácího mužstva další pohlednou střelou Lorenzo Pellegrini, za Turín snížil po skrumáži kapitán Andrea Belotti. Ten se trefil podeváté v ročníku a na špici střeleckého pořadí ztrácí jediný gól.

Hráči AS Řím dali ve dvou posledních zápasech osm branek a v tabulce mají stejný počet 24 bodů jako neporažení obhájci titulu z Juventusu. Před nimi jsou oba milánské celky, AC vede o bod před Interem.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:

AS Řím - FC Turín 3:1 (27. Mchitarjan, 43. Veretout z pen., 68. Lorenzo Pellegrini - 73. Belotti).

1. AC Milán 12 8 4 0 27:13 28
2. Inter Milán 12 8 3 1 30:15 27
3. Juventus Turín 12 6 6 0 24:10 24
4. AS Řím 12 7 3 2 27:17 24
5. Neapol 12 8 0 4 26:12 23
6. Sassuolo 12 6 5 1 22:13 23
7. Hellas Verona 12 5 4 3 16:11 19
8. Bergamo 11 5 3 3 22:17 18