Fotbalisté Monaka si pojistili druhé místo za PSG, Lille zůstalo na sestupové pozici

16. 3. 2018 23:09
Monako sice v předehrávce 30. kola francouzské ligy proti Lille prohrávalo, ale dvěma brankami Lopese a Jovetiče nakonec vybojovalo výhru 2:1.
Fotbalisté Monaka zdolali Lille a pojistili si druhou příčku.
Fotbalisté Monaka zdolali Lille a pojistili si druhou příčku. | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Monaka porazili ve 30. kole francouzské ligy sestupem ohrožené Lille a pojistili si druhé místo v tabulce. Na vedoucí Paris Saint-Germain ztrácejí úřadující mistři 14 bodů, před třetím Marseille mají náskok sedmi bodů.

Monako sice od 16. minuty prohrávalo po gólu Leba Mothiby, ale podařilo se mu prodloužit sérii bez porážky už na patnáct duelů. Těsně před poločasem vyrovnal Brazilec Rony Lopes svým šestým gólem z posledních pěti zápasů. V 61. minutě vyslal Joao Moutinho do brejku Stevana Jovetiče a černohorský útočník jemným dloubnutím přes brankáře Mikea Maignana rozhodl.

Lille je v tabulce předposlední s dvoubodovým náskokem před Metami, jež mají zápas k dobru.