PSG ovládlo po lize i francouzský pohár. Vystřelil ho Neymar

24. 7. 2020 23:37
Fotbalisté Paris Saint-Germain vyhráli potřinácté v historii Francouzský pohár. Ve finále, které na pařížském Stade de France sledovalo zhruba 5000 diváků, porazili St. Etienne 1:0. Vítěznou branku vstřelil už ve 14. minutě brazilský kanonýr Neymar.
Neymar po vstřelení vítězného gólu ve finále francouzského poháru.
Neymar po vstřelení vítězného gólu ve finále francouzského poháru. | Foto: Reuters

St. Etienne hrálo více než hodinu v oslabení poté, co v 31. minutě dostal červenou kartu za faul na Kyliana Mbappého kapitán Loic Perrin. Jednadvacetiletý francouzský reprezentant utrpěl po jeho skluzu zranění kotníku a musel vystřídat.

Fotbalisté Paris Saint-Germain slaví v této sezoně už druhou trofej. Mistrovský titul získali na konci dubna poté, co byla francouzská liga po březnovém přerušení kvůli koronaviru předčasně ukončena.

Ve hře jsou svěřenci trenéra Thomase Tuchela ještě na dvou frontách - 31. července je čeká finále Ligového poháru s Lyonem, 12. srpna nastoupí v Lisabonu ke čtvrtfinále Ligy mistrů proti Bergamu.