Varane dvěma góly zachránil Realu výhru proti poslední Huesce

Aktualizováno 6. 2. 2021 18:46
Fotbalisté Realu Madrid otočili v 22. kole španělské ligy utkání na hřišti poslední Huescy. Vítězství 2:1 zařídil obhájcům titulu dvěma góly stoper Raphaël Varane. Uzdravený brankář Tomáš Vaclík se po dvou měsících objevil alespoň na lavičce Sevilly při výhře 3:0 nad Getafe.
Raphael Varane se spoluhráči slaví branku
Raphael Varane se spoluhráči slaví branku | Foto: Reuters

Real se musel obejít bez zraněného kapitána Sergia Ramose, který se dnes podrobil operaci kolene, a od 48. minuty prohrával po výstavní trefě Javiera Galána. Obrat obstaral svými prvními góly v sezoně Varane. Francouzský stoper nejprve v 55. minutě dorazil hlavou odražený míč od břevna po přímém kopu Karima Benzemy a v 84. minutě byl opět nejdůraznější před brankou po další standardní situaci.

"Bílý balet" částečně napravil domácí porážku s Levante z minulého kola a v neúplné tabulce se dostal na druhé místo sedm bodů za rivala Atlético. Lídr soutěže ale má dva zápasy k dobru.

Klíčový moment utkání Sevilla - Getafe nastal v 54. minutě, kdy byl vyloučen hostující obránce Djene Dakonam. Přesilovku využil v 67. minutě střídající Munir El Haddadi, v závěru přidala pojistku prvním gólem za andaluský klub posila z Bergama Alejandro Gómez a skóre uzavřel Júsuf En-Nesjrí. Sevilla se čtvrtou výhrou v řadě posunula na třetí místo o dva body před Barcelonu, která má nedělní utkání s Betisem k dobru.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

Levante - Granada 2:2 (30. a 67. Morales - 43. Kenedy, 90.+2 Soldado), Huesca - Real Madrid 1:2 (48. Galán - 55. a 84. Varane), Elche - Villarreal 2:2 (49. Carrillo, 64. Boye - 16. a 35. Moreno), FC Sevilla - Getafe 3:0 (67. El Haddadi, 87. Gómez, 89. En-Nesjrí).

1. Atlético Madrid 19 16 2 1 40:10 50
2. Real Madrid 21 13 4 4 37:19 43
3. FC Sevilla 21 13 3 5 31:16 42
4. FC Barcelona 20 12 4 4 41:18 40
5. Villarreal 22 8 12 2 31:22 36
6. San Sebastian 21 8 8 5 32:19 32
7. Betis Sevilla 21 9 3 9 27:34 30
8. Granada 22 8 6 8 26:36 30