Fotbalisté United rozhodli utkání proti Stoke v první půli a pojistili si druhé místo

15. 1. 2018 23:10
Fotbalisté Manchesteru United porazili Stoke City 3:0 a zvýšili náskok na druhém místě před Liverpoolem a Chelsea. Góly vstřelili Valencia a Martial.
Anthony Martial z Manchesteru United slaví gól v síti Stoke City.
Anthony Martial z Manchesteru United slaví gól v síti Stoke City. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United porazili v dnešní dohrávce 23. kola anglické ligy 3:0 Stoke a na druhém místě tabulky mají tříbodový náskok před dvojicí Liverpool, Chelsea. Na vedoucí Manchester City tým Josého Mourinha ztrácí 12 bodů.

Domácí nedali o záchranu hrajícímu Stoke žádnou šanci a v první poločase překonali nejhorší obranu soutěže hned dvakrát - postarali se o to Valencia s Martialem. V 72. minutě přidal třetí branku Lukaku a rozhodl o prodloužení série neporazitelnosti manchesterského celku na šest utkání.

United si po vítězství upevnili druhé místo v tabulce, na kterém mají tříbodový náskok před Liverpoolem a Chelsea a snížili ztrátu za vedoucím City. Stoke, které z tribuny sledoval dnes jmenovaný nový trenér Paul Lambert, naopak prohrálo čtvrté z posledních pěti utkání a od příček zajišťujících záchranu jej dělí jeden bod.

Na soupisce United pro utkání také chyběl Henrik Mchitarjan, což přiživilo spekulace o možném příchodu Alexise Sáncheze z Arsenalu. Podle britských médií by měl být právě arménský záložník součástí přestupu chilského reprezentanta na Old Trafford.