reklama

Slavii budou proti Nice chybět tři reprezentanti. Podle Tvrdíka se nakazili v Izraeli

Slávistická radost v zápase Evropské ligy Slavia Praha - Bayer Leverkusen Slávistická radost v zápase Evropské ligy Slavia Praha - Bayer Leverkusen autor: Milan Kammermayer
Fotbalisté pražské Slavie budou ve čtvrtečním utkání 3. kola základní skupiny Evropské ligy s Nice oslabeni o tři hráče základní sestavy. Podle předsedy představenstva klubu Jaroslava Tvrdíka měli pozitivní test na koronavirus.

"Před zítřejšími testy UEFA je jasné, že Slavii budou chybět v zápase s Nice z důvodu pozitivního výsledku v preventivních klubových testech tři hráči základní sestavy - reprezentanti," uvedl Tvrdík na sociální síti Twitter.

Slávistický šéf se domnívá, že se trojice mohla nakazit během úvodního kola skupiny, které Slavia 22. října odehrála v Izraeli proti Beer Ševě.

Za domácí tým smělo z rozhodnutí UEFA nastoupit i několik hráčů, kteří měli pozitivní test na koronavirus. Podle Hapoelu nešlo o nově nakažené, už prošli povinnou karanténou a nebyli infekční. "Máme obavu, že výjezd do Izraele nás přišel skutečně draho," podotkl Tvrdík.

Slávisté už v Izraeli kvůli koronaviru postrádali dvojici Tomáš Holeš, Peter Olayinka. Oba se již uzdravili a zasáhli do utkání 2. kola skupiny proti Leverkusenu, který Pražané doma porazili 1:0. S Beer Ševou naopak prohráli 1:3 a ve skupině mají stejně jako zbylí tři soupeři po třech bodech.

Koronavirová opatření se v jednotlivých zemích v souvislosti s fotbalem výrazně liší. Zatímco v Izraeli směli nastoupit i hráči s pozitivním testem, minulý týden naopak za Crvenou zvezdu Bělehrad nemohl proti Liberci hrát záložník Guélor Kanga, přestože už byl několik dnů na covid-19 negativní.

reklama