reklama

Fotbalová tragédie v Johannesburgu. Dva fanoušci zahynuli při tlačenici před stadionem

Stadion Soccer City v Johannesburgu Stadion Soccer City v Johannesburgu autor: Reuters
Jihoafrickým fotbalem otřásla v sobotu smutná zpráva. Při šlágru ligy mezi týmy Orlando Pirates a Kaizer Chiefs byli v davu ušlapáni dva fanoušci, kteří se snažili dostat na stadion.

Johannesburg - Dvě oběti a sedmnáct zraněných si vyžádala tlačenice před fotbalovým stadionem v hlavním městě Jihoafrické republiky. Tragická událost se odehrála během zápasu mezi celky Orlando Pirates a Kaizer Chiefs. 

Incident vznikl, když se fanoušci snažili dostat do arény, která v roce 2010 hostila finále mistrovství světa. Zástupce úřadu veřejné bezpečnosti Michael Sun na Twitter napsal, že veškeré brány na stadion byly otevřené, aby se zabezpečila kontrola davu a situace se tak nakonec brzy dostala pod kontrolu.

Stadion Soccer City v Johannesburgu má kapacitu 87 000 diváků. Mezi fanoušky se údajně objevily falešné lístky a na zápas se tak pokoušelo dostat daleko více diváků.

Zápas, který vyhráli fotbalisté Kaizer Chiefs poměrem 1:0, normálně proběhl. Fanoušci na tribunách neměli o incidentu ani ponětí, neboť se odehrál před branami stadionu. 

reklama