Gebre nastoupil na levém kraji zálohy a hned dal gól, ale Brémy přesto prohrály v Augsburgu

Aktualizováno 5. 2. 2017 19:38
Český reprezentační obránce Theo Gebre Selassie vstřelil proti Augsburgu úvodní branku zápasu, ale jeho Brémy přesto padly v Augsburgu.
Theo Gebre Selassie v reprezentačním dresu
Theo Gebre Selassie v reprezentačním dresu | Foto: Reuters

Berlín - Reprezentační obránce Theo Gebre Selassie vstřelil v německé fotbalové lize druhý gól v sezoně, ale Werder Brémy prohrál v Augsburgu 2:3. Domácí bez zraněného českého záložníka Jana Morávka v utkání 19. kola rozhodli o těsné výhře až ve čtvrté minutě nastavení.

Gebre Selassie v 26. minutě po standardní situaci zblízka otevřel skóre, ale brzy vyrovnal Jonathan Schmid. Po hodině hry Brémám, které postrádaly disciplinárně potrestaného brankáře Jaroslava Drobného, vrátil vedení Max Kruse z penalty.

Domácí ale i podruhé ztrátu dotáhli. Nejprve se v 79. minutě trefil Ku Ča-čchol a těsně před koncem dokonal obrat Raúl Bobadilla. Werder v letošním roce prohrál i třetí bundesligový zápas a je patnáctý v tabulce, Augsburgu patří desáté místo.

Frankfurt doma porazil poslední Darmstadt 2:0 a posunul se na třetí pozici. Eintracht potvrdil roli favorita až v závěrečné čtvrthodině, kdy se trefili Makoto Hasebe z pokutového kopu a Ante Rebič. Darmstadt prohrál desátý z posledních jedenácti bundesligových duelů.

Německá fotbalová liga - 19. kolo:

Augsburg - Brémy 3:2 (28. Schmid, 79. Ku Ča-čchol, 90.+4 Bobadilla - 26. Gebre Selassie, 65. Kruse z pen.), Eintracht Frankfurt - Darmstadt 2:0 (74. Hasebe z pen., 83. Rebic).