reklama

Gerrard? Žádný svatoušek. Dodnes je nejrychleji vyloučeným náhradníkem. Za surovost

Vyloučení Stevena Gerrarda v utkání s Manchesterem United Youtube.com
Jako trenér nese rovněž odpovědnost za řadu surových zákroků, které jeho svěřenci z Glasgow Rangers předvedli v odvetě Evropské ligy se Slavií, což vedlo k všeobecně známým incidentům včetně obvinění z rasismu. Ovšem ani coby hráč nebyl Steven Gerrard žádný svatoušek. Dodnes vede v anglické Premier League žebříček nejrychleji vyloučených fotbalistů, kteří naskočili do zápasu jako náhradníci.

A bylo to za pořádně bezohledné zákroky.

22. března 2015 (mimochodem, odveta Rangers-Slavia se hrála 18. března…) hostil Liverpool ve šlágru Premier League rivala z Manchesteru United.

Steven Gerrard, idol fanoušků na Anfield Road, zůstal při výkopu jen na lavičce mezi náhradníky.

O poločase, když domácí prohrávali 0:1 po trefě Juana Maty, rozhodl kouč Brendan Rogers (nynější trenér Leicesteru, který Slavia vyřadila před Rangers…), že do druhého poločasu už Gerrard nastoupí.

Tehdy čtyřiatřicetiletý středopolař vystřídal Adama Lallanu, převzal si kapitánskou pásku, asistent rozhodčího mu zkontroloval kopačky a Gerrard vyběhl na trávník. Poplácal Emreho Cana, objal se s Jordanem Hendersonem a něco si ujasnili, pak už se postavil na své místo v záloze.

Horor v Glasgow. Fanoušci Rangers dohonili Poláka a podřízli ho mačetou Horor v Glasgow. Fanoušci Rangers dohonili Poláka a podřízli ho mačetou Čtěte zde

Sudí Martin Atkinson vzápětí zahájil druhou půli. Uběhlo jen pár vteřin, když šel Gerrard ostře do souboje s Juanem Matou. Za dalších sedm sekund odehrál míč před Anderem Herrerou, načež ležícímu soupeři plnou silou šlápl na lýtko.

Atkinson neváhal a liverpoolské opoře ukázal rovnou červenou kartu.

Vyloučení 38 vteřin po nástupu náhradníka na trávník je dodnes rekordem Premier League.

Gerrard, který po červené kartě ještě nechápavě rozkládal rukama, překonal "výkon" Davea Kitsona z Readingu. Ten se v roce 2007 pakoval ze hřiště v duelu rovněž s Manchesterem United (0:0) 47 sekund poté, co na něj v 72. minutě přišel.

Liverpool nakonec s Manchesterem prohrál 1:2, Gerrard po sezoně v klubu skončil a odešel do Los Angeles.

O schůzku žádal Gerrard. Nepadlo pak ani slovo a Kamara se vrhl na Kúdelu, líčí kouč O schůzku žádal Gerrard. Nepadlo pak ani slovo a Kamara se vrhl na Kúdelu, líčí kouč Čtěte zde
reklama