reklama

Gesta pro Floyda bez trestu. Bundesliga nepotrestá hráče za vyjádření solidarity

Fotbalista Dortmundu Ašraf Hakimí a jeho gesto při utkání s Paderbornem Fotbalista Dortmundu Ašraf Hakimí a jeho gesto při utkání s Paderbornem autor: Reuters
Německý fotbalový svaz (DFB) nebude trestat hráče, kteří v uplynulém bundesligovém kole vyslovili solidaritu se zabitým Afroameričanem Georgem Floydem. Kontrolní komise DFB dnes rozhodla, že s fotbalisty disciplinární řízení nezahájí.

V minulém kole Weston McKennie ze Schalke, dortmundská dvojice Jadon Sancho a Ašraf Hakimí, Marcus Thuram z Mönchengladbachu a Anthony Modeste z Kolína nad Rýnem různými způsoby reagovali na úmrtí neozbrojeného černocha Floyda v Minneapolis, jemuž klečel několik minut na krku bělošský policista. Protože hráči svými činy porušili pravidla o zákazu politických gest, začala se tím zabývat kontrolní komise.

Ta nicméně rozhodla v intencích doporučení světové federace FIFA, jež v úterý vyzvala národní svazy, aby hráče za projevy proti rasismu netrestaly. Německá kontrolní komise uvedla, že její současné rozhodnutí se týká i případných gest solidarity v příštích kolech.

"Toto prozíravé rozhodnutí kontrolní komise vítám a jsem za něj moc rád," uvedl prezident německého svazu Fritz Keller a dodal, že DFB bojuje proti všem formám rasismu. "A proto máme k těmto činům hráčů respekt a pochopení."

Už nesmíme mlčet, vědí piloti F1. Hamiltonova výzva k boji proti rasismu zabrala Už nesmíme mlčet, vědí piloti F1. Hamiltonova výzva k boji proti rasismu zabrala Čtěte zde
reklama