Jankto debutoval ve Španělsku, za Getafe odehrál poločas. Prohře ale nezabránil

Aktualizováno 24. 8. 2021 0:02
Fotbalový reprezentant Jakub Jankto má za sebou nepovedený debut v Getafe, které ve druhém kole španělské ligy prohrálo s FC Sevilla 0:1 gólem střídajícího Erika Lamely ze třetí minuty nastavení. Pětadvacetiletý český záložník po pátečním přestupu ze Sampdorie Janov odehrál za domácí druhý poločas.
Jakub Jankto v dresu české reprezentace na Euru 2021.
Jakub Jankto v dresu české reprezentace na Euru 2021. | Foto: Reuters

Utkání nabídlo minimum šancí. Hlavičku sevillského Diega Carlose v 72. minutě vyrazil brankář Soria, Jankto následně po své střele marně reklamoval soupeřovu ruku. Těsně před koncem z protiútoku hostující Mir trefil tyč a další náhradník Lamela z dorážky rozhodl. Letní posila z Tottenhamu v úvodních dvou kolech zaznamenala tři góly.

Sevilla popáté za sebou v lize porazila Getafe bez inkasované branky a s šesti body vede tabulku. Tým z předměstí Madridu i podruhé v ročníku prohrál, v příštím kole se představí v Barceloně.