5. 2. 2018 13:26
Diego Simeoneho i celé Atlético pobouřil zákrok na Diego Godína, po kterém rozhodčí neodpískal penaltu. Podívejte se na video.
Diego Godín po zákroku brankáře Valencie
Diego Godín po zákroku brankáře Valencie | Foto: Reuters

Madrid - O několik zubů přišel obránce Atlética Madrid Diego Godín při srážce s brankářem Valencie Netem v nedělním zápase španělské fotbalové ligy. Se zakrvácenými ústy musel uruguayský reprezentant v úvodu druhého poločasu střídat. Atlético si krátce nato díky krásné střele Ángela Correy zpoza vápna zajistilo vítězství 1:0, přesto se trenér Diego Simeone po zápase zlobil, že rozhodčí neodpískali penaltu kvůli zákroku na Godína.

"Někoho budou muset zabít, abychom kopali penaltu, když tohle na penaltu nebylo," uvedl argentinský kouč. Neto vyběhl z branky proti trestnému kopu a ve snaze míč vyboxovat, narazil loktem do Godínova obličeje. Uruguayský bek se následně na dentální klinice v Madridu podrobil operaci. Klub hned po zápase podle médií poslal několik lidí na trávník, aby se pokusili zuby najít.

Atlético přišlo už v prvním poločase o jiného obránce Stefana Saviče, který si zřejmě poranil podkolenní šlachu. "Není snadné odehrát zápas se dvěma takto vynucenými změnami, ale ti, co přišli, to zvládli dobře," ocenil Simoeone výkony Josého Giméneze a Juanfrana.

Druhý tým tabulky díky těsné výhře snížil na devět bodů manko na vedoucí Barcelonu, která jen remizovala 1:1 s Espaňolem. Za jak dlouho se oba stopeři budou moci vrátit, Atlético zatím neuvedlo.