Gól z 89. minuty posunul Wolfsburg na páté místo bundesligové tabulky

Aktualizováno 23. 12. 2018 19:56
Fotbalisté Wolfsburgu zvítězili v německé lize v Augsburgu 3:2 díky gólu záložníka Yannicka Gerhardta z 89. minuty.
Radost hráčů Wolfsburgu - ilustrační foto.
Radost hráčů Wolfsburgu - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Wolfsburg protáhl úspěšnou sérii: z posledních šesti zápasů vytěžil 16 bodů. V tabulce předstihl Frankfurt a posunul se už na páté místo.

Favorizovaní hosté si brzy vytvořili převahu i šance. Weghorst ještě trefil tyč, ale krátce nato se v 33. minutě po rohu prosadil kapitán Guilavogui a před poločasem zvýšil střelou zpoza šestnáctky Brazilec William.

Augsburg ale po změně stran dokázal během čtvrt hodiny vyrovnat brankami Raniho Khediry a střídajícího Venezuelana Córdovy. Na třetí remízu za sebou ale nedosáhl, těsně před koncem mu ji po bleskovém protiútoku sebral Gerhardt.

Augsburg zůstal na 15. místě tabulky, od barážové příčky ho dělí bod. Jan Morávek zůstal mezi domácími náhradníky.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:

Augsburg - Wolfsburg 2:3 (49. R. Khedira, 59. Córdova - 33. Guilavogui, 41. William, 89. Gerhardt), Hoffenheim - Mohuč 1:1 (11. Demirbay - 16. Mateta).

1. Dortmund 17 13 3 1 44:18 42
2. Bayern Mnichov 17 11 3 3 36:18 36
3. Mönchengladbach 17 10 3 4 36:18 33
4. Lipsko 17 9 4 4 31:17 31
5. Wolfsburg 17 8 4 5 27:22 28
6. Eintracht Frankfurt 17 8 3 6 34:23 27
7. Hoffenheim 17 6 7 4 32:23 25
8. Hertha Berlín 17 6 6 5 26:27 24