reklama

Koubek si znovu jako vítěz zapózoval v Marseille a dostal se do sestavy kola

Tomáš Koubek. Tomáš Koubek. autor: ČTK
Za svůj výkon dostal gólman Rennes Tomáš Koubek známku sedm a dostal se do sestavy kola i s hvězdami Paris St. Germain Neymarem a Edinsonem Cavanim.

Paříž - Český fotbalový brankář Tomáš Koubek se uvedl v novém angažmá v Rennes výkonem, za který ho deník L'Equipe zařadil do ideální sestavy kola francouzské ligy. Reprezentační gólman několika dobrými zákroky pomohl k výhře 3:1 na hřišti Marseille.

Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2017/18 Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2017/18 Prohlédněte zde

Rennes se rychle dostalo do vedení 2:0, ale pak bylo pod tlakem Marseille. Koubek se vyznamenal zejména ve 35. minutě, kdy na něj běžel Valere Germain. Rychlým vyběhnutím mu zmenšil střelecký úhel a ramenem dokázal střelu vytěsnit mimo branku. Krátce nato vychytal hlavičku Gregory Sertice pod břevno po standardní situaci. Až v závěru nestačil reagovat na umístěnou střelu Morgana Sansona k tyči.

Za svůj výkon dostal Koubek známku sedm a dostal se do sestavy kola se třemi spoluhráči Benjaminem Bourigeaudem, Jorisem Gnagnonem a Vahbím Chazrím či hvězdami Paris St. Germain Neymarem a Edinsonem Cavanim.

Koubek dal vzpomenout na svůj zatím asi nejlepší zápas klubové kariéry z října 2015, kdy Liberci právě v Marseille vychytal v Evropské lize výhru 1:0. "Na ten zápas si moc dobře pamatuji. Marseille mělo mnoho šancí, byla skvělá atmosféra, ale my vyhráli. Byl to největší zápas mé dosavadní kariéry a nikdy na něj nezapomenu," prohlásil Koubek, který přestoupil do Rennes před dvěma týdny z pražské Sparty.

Koubek si dokonce po zápase zapózoval na stadionu Velodrome stejně jako před dvěma roky a fotku si dal na sociální sítě. "Nevím, jestli si na tu fotku vzpomínáte, ale o dva roky později je to tu zase. Vyhráli jsme na Marseille a já jsem šťastný jak blecha," napsal Koubek.

Tomáš Koubek v Marseille:

reklama