Grealishovi zhořkla premiéra v City. Superpohár vyhrál Leicester díky penaltě

7. 8. 2021 20:47
Fotbalisté Leicesteru vyhráli podruhé v historii anglický Superpohár. Díky gólu Kelechiho Iheanacha z penalty nařízené v 89. minutě porazili vítězové Anglického poháru úřadující mistry Premier League z Manchesteru City 1:0 a získali první trofej nové sezony. Na úspěch v Superpoháru čekali přesně půl století.
Kelechi Iheanacho slaví se spoluhráči z Leicesteru triumf v anglickém Superpoháru. | Foto: Reuters

Leicester vyhrál na stadionu ve Wembley podruhé za sebou a navázal na květnový triumf ve finále Anglického poháru nad Chelsea. Iheanacho, jenž přišel na hřiště ve druhém poločase, proměnil proti svému bývalému klubu pokutový kop nařízený za faul Nathana Akého.

Pokazil tak debut Jacka Grealishe v dresu City. Posila za rekordních 100 milionů liber se dostala do hry po hodině hry jako střídající hráč, ofenzivu svěřenců trenéra Pepa Guardioly ale ani on příliš neoživil.