reklama

Guardiola řeší děravou obranu. City kupují stopera Diase za téměř dvě miliardy

Rúben Dias, portugalský fotbalista Rúben Dias, portugalský fotbalista autor: Reuters
Fotbalisté Manchesteru City se s Benficou Lisabon dohodli na příchodu stopera Rúbena Diase. Podle webu portugalského klubu zaplatí "Citizens" za Diase 68 milionů eur (téměř 1,85 miliardy korun).

Pokud se hráči se City podaří splnit nespecifikované sportovní cíle, doplatí anglický klub Benfice další 3,6 milionu eur (skoro 98 milionů korun).

Brilantní Souček opět nadchl. Má vlastní trademark a přísně ho okradli, píší v Anglii Brilantní Souček opět nadchl. Má vlastní trademark a přísně ho okradli, píší v Anglii Čtěte zde

Třiadvacetiletý Dias pomohl v roce 2019 Benfice k titulu. Ve stejném roce vybojoval s portugalskou reprezentací triumf v premiérovém ročníku Ligy národů.

Opačným směrem odejde za 15 milionů eur (zhruba 407 milionů korun) bek Nicolás Otamendi. Oba hráči se svými novými zaměstnavateli teprve musejí podepsat smlouvu.

Dvaatřicetiletý Otamendi získal během pětiletého působení v Manchesteru devět trofejí včetně dvou titulů v Premier League. Argentinský reprezentant hrál dříve v Portugalsku za Porto.

reklama