Haaland dvakrát překonal Pavlenku při výhře Dortmundu nad Brémami

18. 4. 2021 18:16
Fotbalisté Dortmundu porazili v 29. kole německé ligy i díky dvěma gólům Erlinga Haalanda 4:1 Brémy. Za Werder odehráli celý zápas brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie.
Erling Haaland a Theo GebreSelassie
Erling Haaland a Theo GebreSelassie | Foto: Reuters

Brémy šly do vedení ve 14. minutě zásluhou trefy Milota Rashicy, Dortmund ale nastřílel ještě před pauzou během devíti minut tři branky. Pavlenku nejprve překonal tvrdou ránou Reyna, následně se nezmýlil z penalty Haaland a norský kanonýr přidal svou 23. trefu v sezoně z dorážky v 38. minutě. V závěru pojistil výhru Borussie po rohovém kopu Hummels.

Dortmund se vrátil na pátou pozici a na příčky zajišťující účast v Lize mistrů ztrácí čtyři body. Brémy jsou po páté porážce v řadě třinácté.

Utkání Mohuč - Hertha Berlín bylo odloženo. Hostující celek musel ve čtvrtek nastoupit kvůli koronavirové nákaze v týmu do dvoutýdenní karantény.

Německá fotbalová liga - 29. kolo:

Dortmund - Brémy 4:1 (34. z pen. a 38. Haaland, 29. Reyna, 87. Hummels - 14. Rashica), Mohuč - Hertha Berlín odloženo.

1. Bayern Mnichov 29 21 5 3 83:38 68
2. Lipsko 29 18 7 4 52:23 61
3. Wolfsburg 29 15 9 5 51:29 54
4. Eintracht Frankfurt 29 14 11 4 59:44 53
5. Dortmund 29 15 4 10 62:42 49
6. Leverkusen 29 13 8 8 48:32 47
7. Mönchengladbach 29 11 10 8 52:43 43
8. Union Berlín 29 10 13 6 44:35 43