Čech dostal od Manchesteru United tři góly. Arsenal doma šlágr nezvládl a přišel o sérii výher

2. 12. 2017 15:51
Brankář Petr Čech inkasoval tři góly a s Arsenalem musel strávit ve šlágru anglické Premier League domácí porážku 1:3 s Manchesterem United.
Petr Čech inkasuje v zápase s Manchesterem United první gól
Petr Čech inkasuje v zápase s Manchesterem United první gól | Foto: Reuters

Londýn - Hráči Manchesteru United předvedli vynikající vstup do utkání s Arsenalem - už ve 4. minutě skóroval Valencia, jenž prostřelil Petra Čecha v brance domácích mezi nohama, a v 11. minutě přidal druhou branku po chytré Martialově přihrávce Lingard, který si v bezprostřední blízkosti sám před Čechem věděl rady.

Zápas nabral velké tempo a Arsenal zvyšoval tlak, do konce poločasu ale De Geu nepřekonal. Španělský brankář se vyznamenal především při závaru, kdy vyrazil Lacazettovu střelu na břevno, a později po nešťastném obranném zásahu spoluhráče Lukakua.

Velkou územní převahu přetavili "Kanonýři" v gól ve 49. minutě. Sánchezův dloubáček za obranu zpracoval Ramsey pro Lacazetta a francouzský útočník už neměl se zakončením problém. Byl to jeho šestý domácí gól v sezoně, což je nejlepší bilance v lize. O chvíli později zahrozili také "Rudí ďáblové", další Lingardův pokus vyrazil Čech na tyč.

Mladý anglický reprezentant se ale přece jen své druhé branky dočkal. V 63. minutě zakombinoval s Pogbou a zvýšil na 3:1. V 74. minutě Pogba šlápl na lýtko ležícího Bellerína a byl vyloučen, stav se však už nezměnil. Arsenal prohrál po dvanácti domácích výhrách v řadě a je pátý, Manchester si upevnil druhé místo.

Chelsea porazila Newcastle 3:1, na Stamford Bridge ale musela skóre otáčet. Ve 12. minutě totiž poslal Newcastle do vedení Gayle. O devět minut později už bylo vyrovnáno, když Hazard usměrnil koníčkem míč za Darlowova záda.

Obě zbývající branky zařídil nigerijský obránce Moses - nejprve v 33. minutě poslal střílený centr před branku, který usměrnil hlavou do sítě Morata. Španělský útočník dal od začátku minulé sezony už 11. gól hlavou, což je nejvyšší počet v rámci pěti nejprestižnějších evropských lig.

Čtvrt hodiny před koncem Moses převzal míč ve vápně a Ritchie ho skluzem poslal k zemi. Následnou penaltu proměnil panenkovským dloubáčkem Hazard a zpečetil pátou domácí výhru Chelsea nad Newcastlem v řadě.

Liverpool nasázel v Brightonu pět gólů a zvítězil 5:1. Tým trenéra Kloppa udeřil po půlhodině hry, nejprve se prosadil hlavou po rohovém kopu Emre Can a o pouhých 79 sekund později zvýšil na 2:0 z brejku Firmino. Na obě branky přihrál Coutinho, jenž se v posledních deseti zápasech podílel na dvanácti brankách svého týmu (sedm gólů a pět asistencí).

Ve 49. minutě byl znovu na konci rychlého protiútoku Firmino. Domácí sice snížili zásluhou Murrayho proměněné penalty, ale "Reds" v závěru přidali další dvě branky - nejprve Coutinho z přímého kopu a o chvíli později si srazil hlavou míč do vlastní branky Dunk. Brightonský obránce si v 15. kole vstřelil už třetí vlastní gól v sezoně - nešťastným rekordmanem je v tomto ohledu Martin Škrtel, který v ročníku 2013/14 dal čtyři vlastní góly.

V zápase Watford - Tottenham se ve 13. minutě zavěsil po rohovém kopu do vzduchu domácí Kabasele a otevřel skóre. "Kohouti" vyrovnali po spolupráci Eriksena se zakončujícím Son Hung-minem. Dánský tvůrce hry zaznamenal první asistenci po třinácti zápasech.

V 52. minutě dostal hostující Sánchez červenou kartu za úder loktem a Tottenham dohrával v oslabení. Branka už nepadla, svěřenci Mauricia Pochettina čekají na výhru už čtyři ligová utkání.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo:

Arsenal - Manchester United 1:3 (49. Lacazette - 11. a 63. Lingard, 4. Valencia), Chelsea - Newcastle 3:1 (21. a 74. z pen. Hazard, 33. Morata - 12. Gayle), Brighton - Liverpool 1:5 (51. Murray z pen. - 31. a 48. Firmino, 30. Can, 87. Coutinho, 89. vlastní Dunk), Everton - Huddersfield 2:0 (47. Sigurdsson, 73. Calvert-Lewin), Leicester - Burnley 1:0 (6. Gray), Stoke - Swansea 2:1 (36. Shaqiri, 40. Diouf - 3. Bony), Watford - Tottenham 1:1 (13. Kabasele - 25. Son Hung-min), West Bromwich - Crystal Palace 0:0.