Hertha Berlín poprvé po téměř čtyřech letech podlehla Frankfurtu

3. 12. 2017 17:53
Fotbalisté Herthy Berlín bez zraněného záložníka Vladimíra Daridy ztratili vedení v zápase 14. kola německé ligy s Frankfurtem a prohráli 1:2. Poprvé od ledna 2014 Eintrachtu podlehli, pro domácího kouče Pála Dárdaie je to vůbec první porážka s tímto soupeřem v trenérské kariéře.
Zklamaný obránce Herty Mitchel Weisser
Zklamaný obránce Herty Mitchel Weisser | Foto: Reuters

BerlínHertha se dostala do vedení po čtvrthodině hry. Po Leckieho obloučku se trefil Selke, radost však domácím vydržela jen chvíli, poté nechytatelnou ranou ze šestnácti metrů vyrovnal Wolf.

Berlínský celek nakonec deset minut před koncem přišel i o bod, když se k odraženému míči ve vápně dostal Boateng a dokonal obrat proti týmu, jehož je odchovancem. V závěru mohl vyrovnat střídající Lustenberger, trefil však břevno.

Frankfurt potvrdil, že se mu venku daří: z osmi zápasů získal 15 bodů a je nejlepším bundesligovým týmem na hřištích soupeřů. Herthu porazil po šesti utkáních.

Wolfsburg překvapivě jednoznačně ovládl duel s Mönchengladbachem. Už ve čtvrté minutě vedl po střele Malliho, který v posledních čtyřech duelech dal stejný počet branek. Na 2:0 zvýšil v 25. minutě lobem Didavi a definitivně pojistil výhru "Vlků" v 71. minutě tečovanou střelou Guilavogui.

Mönchengladbach po čtyřech duelech bez prohry poprvé nebodoval. V předchozím kole zdolal Bayern Mnichov 2:1 a dnes se potvrdilo prokletí bundesligových celků: posledních devět týmů, které porazily bavorský velkoklub, nedokázalo zvítězit v následujícím ligovém utkání.

Německá fotbalová liga - 14. kolo:

Hertha Berlín - Eintracht Frankfurt 1:2 (15. Selke - 26. Wolf, 80. Boateng), Wolfsburg - Mönchengladbach 3:0 (4. Malli, 25. Didavi, 71. Guilavogui).