Hertha remizovala se Schalke, Darida hrál jen pár minut. Arsenal s Čechem prohrál

25. 1. 2019 23:01
Hertha Berlín v předehrávce 19. kola německé fotbalové ligy se Schalke dvakrát smazala jednogólové manko a remizovala 2:2. Český reprezentant Vladimír Darida nastoupil za domácí až v závěru, když v 87. minutě nahradil nejlepšího týmového střelce Ondreje Dudu.
Schalke 04 (Sascha Riether a Benedikt Höwedes)
Schalke 04 (Sascha Riether a Benedikt Höwedes) | Foto: ČTK

Slovenský útočník se tentokrát střelecky neprosadil, ale měl velký podíl na prvním gólu Herthy. Na Konopljankově branku ze 17. minuty odpověděl v 39. minutě Grujič, kterého efektně patičkou vyslal na zteč právě Duda. V hektickém závěru prvního poločasu poslal hosty ve 44. minutě znovu do vedení pohotovou ranou Uth. Ještě před přestávkou ale opět vyrovnal ve čtvrté nastavené minutě hlavou Ibiševič.

Hertha je v tabulce sedmá, Schalke patří dvanácté místo.

Arsenal s Čechem v brance inkasoval tři branky

Brankář Petr Čech při svém druhém letošním startu za Arsenal dostal tři góly od Manchesteru United, s nímž londýnský tým doma ve 4. kole Anglického fotbalového poháru prohrál 1:3. "Red Devils" vyhráli i osmý zápas pod vedením norského trenéra Oleho Gunnara Solskjaera, jenž před měsícem nahradil odvolaného Josého Mourinha.

Šestatřicetiletý Čech se představil v brance Arsenalu poprvé poté, o minulý týden oznámil, že po sezoně ukončí kariéru. Bývalý český reprezentant inkasoval dva slepené góly po půlhodině hry. Nejprve ho ve vyložené šanci ve 31. minutě překonal po kličce bývalý spoluhráč Alexis Sánchez a o dvě minuty později přidal druhou branku United umístěnou střelou Jesse Lingard.

Arsenalu dal naději snížením zblízka dvě minuty před přestávkou Pierre-Emerick Aubameyang, ale na vyrovnání domácí nedosáhli. V 82. minutě přidal Manchester třetí gól, když před Čechem skočila střela Paula Pogby a český brankář ji vyrazil do strany pod nohy nabíhajícího Anthonyho Martiala, jenž míč doklepl do odkryté branky.

Německá fotbalová liga - 19. kolo:

Hertha Berlín - Schalke 2:2 (39. Grujič, 45.+4 Ibiševič - 17. Konopljanka, 44. Uth).