reklama

Hráč Herthy natočil, jak se v kabině porušují hygienická opatření. Klub ho potrestal

Salomon Kalou v dresu Herthy Salomon Kalou v dresu Herthy autor: Reuters
Útočník Salomon Kalou natočil a zveřejnil porušování opatření proti šíření koronaviru a Hertha Berlín ho za to okamžitě suspendovala. Fotbalista z Pobřeží slonoviny, který prohřešky vysílal živě na internetu, byl navíc vedením německého klubu tvrdě zkritizován za to, že celou situaci zinscenoval.

Kalou, který už video smazal, na mobilní telefon natočil, jak se dotykem pěstí nebo podáním ruky zdraví s několika spoluhráči včetně bosenského útočníka Vedada Ibiševiče a jak si stěžují na snížení platů kvůli ekonomickým dopadům přerušení soutěží kvůli koronaviru.

Obránce Jordana Torunarighu poté překvapil v průběhu testu na covid-19, při kterém fyzioterapeut David de Mel, jenž odběr prováděl, měla na sobě pouze obyčejnou roušku. De Mel několikrát Kaloua upozornil, aby video smazal, na což útočník odpověděl, že jde pouze o vtip.

Kalou navíc video odvysílal v den, kdy vedení bundesligy připravující se na restart soutěže, zveřejnilo výsledky kontrol v první a druhé lize, během kterých bylo v 36 klubech odhaleno deset případů nového typu koronaviru. Kalou byl proto vedením Herthy do odvolání suspendován.

"Nejenže obrovsky poškodil Herthu, ale také to podle jeho videa může vypadat, že hráči neberou koronavirus dostatečně vážně. Zejména v době, kdy se bude projednávat případné obnovení profesionálních soutěží," uvedl v prohlášení generální manažer klubu Michael Preetz.

"Vedení klubu chce zdůraznit, že jde o selhání jediného hráče. A to, že ostatní členové týmu na jeho prohřešky neupozornili, ukazuje, jak je nutné neustále opakovat, jaká hygienická opatření je potřeba dodržovat," přidal v prohlášení německý klub, kde působí i český záložník Vladimír Darida.

Kalou, kterého na sociálních sítích ostře zkritizovalo i vedení bundesligy, se po suspendaci okamžitě omluvil. "Mrzí mě, že to mohlo vypadat, že neberu koronu dostatečně vážně. Omlouvám se," uvedl. "Je to přesně naopak, protože v Africe není lékařská péče zdaleka tak kvalitní jako v Německu," dodal.

reklama