Hlavička z 35 metrů. Slavný brankář dostal v lize nevídaný gól

14. 4. 2021 12:04
Má za sebou bohatou kariéru včetně angažmá v Manchesteru United nebo Olympiakosu Pireus, ale takový gól ještě Roy Carroll asi nedostal. Brankář týmu Dungannon Swifts inkasoval o víkendu v utkání severoirské ligy branku hlavou z 35 metrů.
Roy Carroll v době, kdy chytal za anglický Wigan
Roy Carroll v době, kdy chytal za anglický Wigan | Foto: Reuters

Forvard Glentoranu Belfast Rory Donnelly otevřel skóre utkání už ve 4. minutě, ovšem za pozornost stála hlavně jeho druhá branka.

Carroll, vítěz anglické ligy s Manchesterem United ze sezony 2002/2003 a šampion řecké ligy ze sezony 2012/2013, vyběhl ve 29. minutě před pokutové území, aby odehrál dlouhý odkop domácích. Jenže jeho hlavička doletěla jen k Donnellymu a ten okamžitě poslal míč - rovněž hlavou - z 35 metrů směrem k opuštěné brance. A balon do ní skutečně doputoval.

Roy Carroll inkasuje gól hlavou z 35 metrů | Video: Youtube.com

Už 43letý Carroll, jenž v kariéře chytal i za West Ham, Glasgow Rangers, OFI Kréta či dánské Odense, se mezi tři tyče vrátit nestihl.

"Hlava jako kladivo," glosoval úspěšný střelec nevídaný gól na svém Twitteru.

Zápas nakonec poměrem 2:0 také skončil. Glentoranu patří v aktuální tabulce třetí příčka, Dungannon je i se 45násobným reprezentantem Severního Irska po sérii porážek poslední.