Hoffenheim si vyšlápl na vedoucí Bayern, Gebre Selassie pomohl gólem k výhře Brém

4. 4. 2017 22:16
Bayern Mnichov v 27. kole německé bundesligy prohrál na hřišti třetího Hoffenheimu 0:1 a nebodoval poprvé od listopadu. Jedním gólem přispěl k výhře Brém také český reprezentant Theodor Gebre Selassie.
Andrej Kramaric slaví gól Hoffenheimu
Andrej Kramaric slaví gól Hoffenheimu | Foto: Reuters

Berlín - Český fotbalový reprezentant Theodor Gebre Selassie vstřelil v německé lize třetí gól v sezoně, kterým pomohl Brémám k domácí výhře 3:0 nad Schalke. Vedoucí Bayern Mnichov v 27. kole prohrál na hřišti třetího Hoffenheimu 0:1 a nebodoval poprvé od listopadu.

Gebre Selassie otevřel skóre ve 24. minutě, kdy si naskočil na centr Zlatka Junuzovice a hlavou přehodil brankáře Ralfa Fährmanna. Domácí pojistili náskok až v závěrečné čtvrthodině, během níž se prosadili Max Kruse z penalty a střídající Maximilian Eggestein.

Werder s brankářem Jaroslavem Drobným na lavičce potvrdil výbornou formu, vyhrál šesté z posledních sedmi kol a poskočil na osmé místo.

Hoffenheim, v jehož sestavě chyběl zraněný český bek Pavel Kadeřábek, rozhodl o premiérovém triumfu nad úřadujícím mistrem v 21. minutě díky tvrdé střele Andreje Kramariče.

Bayern už odpověď nenašel, utnul sérii 20 soutěžních duelů bez porážky a mírně si zkomplikoval cestu za dalším titulem. Mnichovský tým má v čele tabulky třináctibodový náskok před Lipskem, které ve středu hraje v Mohuči.

Čtvrtý Dortmund porazil Hamburk 3:0 a doma zvítězil popáté v řadě. Utkání ve 13. minutě gólově otevřel z přímého kopu Gonzalo Castro, v závěru se ještě prosadili Šindži Kagawa a Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonský kanonýr 25. bundesligovou trefou v ročníku předstihl v čele tabulky střelců Roberta Lewandowského z Bayernu.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Brémy - Schalke 3:0 (24. Gebre Selassie, 76. Kruse z pen., 80. Eggestein), Dortmund - Hamburk 3:0 (13. Castro, 81. Kagawa, 90.+3 Aubameyang), Hoffenheim - Bayern Mnichov 1:0 (21. Kramarič), Kolín nad Rýnem - Eintracht Frankfurt 1:0 (53. Jojič).