reklama

Hráči Tottenhamu a West Hamu porušili pravidla večírkem. Fulhamem se zatím šíří covid

Rozcvička West Ham United před zápasem s Evertonem Rozcvička West Ham United před zápasem s Evertonem autor: Reuters
Fotbalisté Fulhamu ani v neděli nenastoupí k zápasu Premier League. Kvůli šířící se nákaze koronavirem v londýnském klubu liga utkání s Burnley odložila. Kvůli koronaviru se debatuje nad pozastavením soutěže. Současně v epidemií těžce zasaženém Londýně ovšem řeší domácí vánoční večírek hráčů Tottenhamu a West Hamu, který porušil ligová i vládní pravidla.

Čtveřice fotbalistů Tottenhamu a West Hamu porušila během vánočních svátků opatření proti šíření koronaviru účastí na domácím večírku. Z fotografií na sociálních sítích bylo patrné, že argentinsko-španělské trio Spurs Erik Lamela, Sergio Reguilón a Giovani Lo Celso slavilo společně s Argentincem Manuelem Lanzinim z United a dalšími lidmi.

V Londýně jsou přitom aktuálně kvůli šíření koronaviru návštěvy cizích domácnostní zakázané. Oba kluby z britské metropole chování svých hráčů odsoudily.

"Jsme mimořádně zklamaní a důrazně odsuzujeme fotografie ukazující naše hráče s rodinami a přáteli společně o Vánocích. Pravidla jsou jasná a neplatí žádné výjimky. Záležitost budeme řešit interně," naznačil Tottenham, že hráčům hrozí klubový trest.

"Náš klub má maximálně přísná pravidla týkající se opatření proti covidu-19, takže jsme zklamaní z chování Manuela Lanziniho," uvedl West Ham, zaměstnavatel českých reprezentantů Tomáše Součka a Vladimíra Coufala.

Fulhamu přibývají nakažení

Kvůli koronaviru v kádru Fulhamu se nebude hrát nedělní zápas 17. kola anglické fotbalové ligy v Burnley. Rozhodlo o tom vedení Premier League, poté co se v londýnském celku objevily další případy nákazy. Fulham už nemohl nastoupit ve středu proti Tottenhamu.

Souček gratuloval otci Coufalovi gólem. A v rozhovoru vzpomínal na bramborový salát Souček gratuloval otci Coufalovi gólem. A v rozhovoru vzpomínal na bramborový salát Prohlédněte zde

Vedení soutěže oznámilo v prohlášení, že po středečním odkladu hráči i realizační tým Fulhamu podstoupili opakované testy a dnes klub musel konstatovat, že nákaza se rozšířila. Představitelé Fulhamu požádali o přeložení zápasu a Premier League jim po konzultaci se zdravotními úřady vyhověla.

"Rada rozhodla odložit zápas vzhledem k mimořádným okolnostem aktuálního vývoje epidemie v klubu," uzvedlo vedení ligy. Hráče i další zaměstnance čeká další testování, vedení ligy a Fulhamu budou společně hledat řešení, aby londýnský celek mohl bezpečně pokračovat v soutěži.

Duel týmů z dolní části tabulky je čtvrtým zápasem od začátku prosince, který musel být kvůli covidu-19 odložen. Nehrály se ani zápasy Newcastle - Aston Villa a Manchester City - Everton. Kvůli pěti nakaženým hráčům manchesterského celku se objevily otazníky i nad nedělním zápasem City s Chelsea, která pro změnu informovala o výskytu koronaviru v realizačním týmu, duel ale zatím na programu zůstává.

Premier League také uvedla, že vzhledem k celkově nízkému počtu případů koronaviru v drtivě většině klubů neuvažuje v současnosti o přerušení soutěže.

reklama