Hušbauer se poprvé trefil za Drážďany, ale Dynamu to na body nestačilo

7. 2. 2020 20:38
Fotbalový reprezentant Josef Hušbauer dal první gól za Dynamo Drážďany. Po příchodu ze Slavie nastoupil český středopolař poprvé v základní sestavě a v utkání 21. kola druhé německé ligy proti Darmstadtu poslal domácí mužstvo ve 4. minutě do vedení. Hosté však nakonec na hřišti posledního týmu tabulky zvítězili 3:2.
Josef Hušbauer.
Josef Hušbauer. | Foto: Milan Kammermayer

Devětadvacetiletý Hušbauer si debut v dresu Dynama odbyl v předchozím kole, kdy v závěru utkání vystřídal krajana Ondřeje Petráka. Proti Darmstadtu skóroval po průniku Linuse Wahlqvista, vysoký odražený míč poslal z voleje do horního rohu branky. Hosté však otočili stav na 3:1 a závěr jim usnadnila i početní převaha po vyloučení Simona Makienoka v 76. minutě.

Na barážovou pozici ztrácejí Drážďany tři body. Darmstadt v druhé bundeslize zvítězil po sérii pěti nerozhodných výsledků.

Německá druhá fotbalová liga - 21. kolo:

Drážďany - Darmstadt 2:3 (první gól domácích Hušbauer), Sandhausen - Heidenheim 0:1.