reklama

Hvězdný Arda Turan napadl v Turecku rozhodčí, nafasoval rekordní distanc

Pomezního strčil do prsou, hlavnímu hrozil pěstí. A vykoledoval si tak 16 zápasů stop. Pomezního strčil do prsou, hlavnímu hrozil pěstí. A vykoledoval si tak 16 zápasů stop. autor: ČTK
Turan, který v tureckém Basaksehiru hostuje z Barcelony, neudržel nervy v utkání se Sivasporem. Nejprve seřval pomezního, do kterého následně strčil, a po obdržení červené karty se pustil i do hlavního arbitra zápasu.

Istanbul - Rekordní trest obdržel v turecké fotbalové lize hvězdný záložník Arda Turan. Za napadení asistenta rozhodčího a vyhrožování hlavnímu sudímu dostal zákaz startu v 16 zápasech. Navíc zaplatí pokutu 7600 eur (193 000 korun).

Turan, který od ledna hostuje z Barcelony v istanbulském klubu Basaksehir, neudržel nervy v pátečním utkání se Sivasporem. Ve čtvrté minutě nastavení upadl po souboji s protihráčem hned u postranní čáry, ale odpískání faulu se dožadoval marně. Na sudího zblízka křičel a nakonec do něj prudce strčil. Od hlavního rozhodčího za to dostal červenou kartu, načež mu začal také nadávat a hrozil mu pěstí.

Basaksehir remízou přišel o druhé místo v tabulce. Dvě kola před koncem turecké ligy je třetí o skóre za Fenerbahce, na prvním Galatasaray ztrácí tři body.

Jednatřicetiletý Turan je ve své zemi sportovní celebritou. Na nedávné svatbě mu byl za svědka prezident Recep Tayyip Erdogan.

reklama