reklama

Maskáče, bláto i neprůstřelná vesta. Hvězdný útočník Tottenhamu dře na vojně

Son Heung-min ve čtvrtfinále LM 2019 Son Heung-min ve čtvrtfinále LM 2019 autor: Reuters
Fotbalový útočník Son Hung-min si v rodné Jižní Koreji odbývá povinnou vojnu. Díky úspěchům v národním týmu ji má zkrácenou na tři týdny, přesto se tvrdému výcviku nevyhnul.

Rychlý křídelník plní úkoly spojené se základní vojenskou službou stejně jako další odvedenci. Korejští reportéři jej zachytili ve výcvikovém prostoru jak v maskáčích kráčí s puškou, neprůstřelnou vestou a helmou na střelnici.

Son slouží na základně Seogwipo na ostrově Čedžu-do, který leží v moři jižně od korejské pevniny.

Součástí jeho výcviku je zacházení se zbraní a střelba na terč. Střelba na cíl jde Sonovi přeneseně v anglické lize, ve které vstřelil v přerušené sezoně už devět branek. V těchto dnech se učí střílet ze skutečné zbraně.

Korejský útočník se k vojně během jejího průběhu nevyjadřuje, nicméně prošel běžným výcvikem včetně chemických, biologických, radiologických cvičení a cvičení jaderného útoku. Čelil i slznému plynu. Branci také absolvují kurzy disciplíny.

Zatímco Son dře na základně jihokorejské armády, jeho spoluhráči se mezitím vrátili k tréninku. Hung-min by se k nim měl připojit po dokončení třítýdenní vojny. Běžná délka základního výcviku je v Koreji přitom 21 měsíců. Výjimku dostal díky úspěchu na Asijských hrách v roce 2018, kdy národní tým dovedl ke zlatu jako kapitán.

V zimě se Son ještě léčil se zraněním paže, takže nebyl Spurs k dispozici. Týmu chyběl od února, kdy si zranění přivodil v zápase s Aston Villou. Následně tým pod Josém Mourinhem nevyhrál šest zápasů v řadě, než sezonu přerušila pandemie covid-19.

Zatímco obnovený start sezony v Anglii ještě není známý, v Koreji se začne hrát už v pátek.

reklama