Jankto opět skóroval v Serii A, Ronaldo se vrátil dvěma góly

Aktualizováno 1. 11. 2020 23:06
Reprezentační záložník Jakub Jankto se po týdnu opět trefil v italské lize. Jeho druhý gól v sezoně stačil Sampdorii v derby s FC Janov na remízu 1:1. Skóre otevřel Jankto střelou levačkou v 23. minutě, Sampdoria ale o vedení brzy přišla. Český fotbalista byl v závěru zápasu střídán.
Jakub Jankto (Sampdoria Janov)
Jakub Jankto (Sampdoria Janov) | Foto: Reuters

Cristiano Ronaldo ozdobil návrat po nákaze koronavirem dvěma góly. Jako střídající hráč přispěl portugalský útočník k výhře Juventusu Turín na hřišti Spezie 4:1. AC Milán zvítězil v Udine 2:1 a upevnil si vedení. Přímý souboj o druhé místo tabulky ovládlo Sassuolo, které porazilo domácí Neapol 2:0.

"Stará dáma" otevřela proti nováčkovi skóre čtvrt hodiny po úvodním hvizdu, kdy se prosadil Álvaro Morata. Španělský útočník mohl po deseti minutách přidat i druhý gól, ale opět doplatil na ofsajd. Kvůli postavení mimo hru mu nebyly uznány tři branky ve středečním utkání Ligy mistrů s Barcelonou.

Spezia se proto dostala k vyrovnání, debutový gól v Serii A zaznamenal Tommaso Pobega. Za vyrovnaného stavu v 56. minutě přišel na hřiště Ronaldo a jeho přítomnost se ihned projevila. Pětatřicetiletý Portugalec po třech minutách skóroval z úniku za obranu a druhou branku přidal v 76. minutě z penalty, kterou zahrál po vzoru Antonína Panenky "dloubákem". Mezitím se trefil ještě Adrien Rabiot.

"Cristiano je zpátky. To je to nejdůležitější. Na dlouhou dobu jsem byl odstaven, ačkoliv jsem neměl žádné příznaky a cítil se dobře," řekl Ronaldo.

AC Milán nastoupil k utkání tři dny po vítězství 3:0 nad Spartou v 2. kole Evropské ligy a na rozdíl od souboje s Pražany se tentokrát na výhru hodně nadřel. Favorita poslal v 18. minutě do vedení Franck Kessie, jenž se prosadil po přihrávce Zlatana Ibrahimovice. Udine ale zkraje druhé půle srovnalo poté, co Rodrigo De Paul s přehledem proměnil penaltu.

Hosté si pak těžko vytvářeli šance a spasil je až další povedený Ibrahimovicův kousek. V 83. minutě si devětatřicetiletý švédský kanonýr před brankářem našel vysoký odražený míč a střelou přes hlavu ho dostal do sítě. Připsal si už sedmý gól v této ligové sezoně a vládne tabulce střelců. AC Milán napravil minulou domácí remízu 3:3 s AS Řím a z dosavadních šesti kol italské ligy popáté zvítězil.

Gólovou přestřelku mezi Turínem a Laziem Řím vyhrál celek z hlavního města 4:3. Domácí sice ještě v 87. minutě vedli 3:2, v páté minutě nastavení ale penaltu za hru rukou zužitkoval Ciro Immobile a o tři minuty později urval tři body pro Římany Felipe Caicedo.

Duel o druhé místo vyhrálo Sassuolo, které spolu s AC Milán a Juventusem ještě neprohrálo. Tři body hostům v Neapoli vystřelil z penalty Manuel Locatelli, pojistku přidal v páté minutě nastaveného času premiérovým gólem v italské lize Francouz Maxime López. Zisk 14 bodů v úvodních šesti kolech znamená pro "Neroverdi" klubový rekord.

AS Řím porazil Fiorentinu 2:0 brankami Leonarda Spinazzoly a Pedra. Celek z metropole je neporažen od 1. kola, kdy prohrál ve Veroně.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:

Udine - AC Milán 1:2 (48. De Paul z pen. - 18. Kessie, 83. Ibrahimovic), FC Turín - Lazio Řím 3:4 (19. Bremer, 24. Belotti z pen., 87. Lukič - 15. Pereira, 49. Milinkovič-Savič, 90.+5 Immobile, 90.+8 Caicedo), Spezia - Juventus Turín 1:4 (32. Pobega - 59. a 76. z pen. Ronaldo, 14. Morata, 67. Rabiot), Neapol - Sassuolo 0:2 (58. Locatelli z pen., 90.+5 López), Sampdoria Janov - FC Janov 1:1 (23. Jankto - 28. Scamacca).

1. AC Milán 6 5 1 0 14:5 16
2. Sassuolo 6 4 2 0 18:9 14
3. Juventus Turín 6 3 3 0 14:5 12
4. Bergamo 6 4 0 2 17:13 12
5. Neapol 6 4 0 2 14:7 11
6. Inter Milán 6 3 2 1 15:10 11
7. AS Řím 6 3 2 1 13:10 11
8. Sampdoria Janov 6 3 1 2 11:9 10