Juventus bez Ronalda jen remizoval v Beneventu, Inter vyzrál na Sassuolo

Aktualizováno 28. 11. 2020 20:18
Fotbalisté Juventusu Turín bez odpočívajícího Cristiana Ronalda překvapivě remizovali v 9. kole italské ligy na hřišti Beneventa 1:1. Pro obhájce titulu to byl už pátý nerozhodný výsledek v soutěži.
Alváro Morata slaví branku Juventusu.
Alváro Morata slaví branku Juventusu. | Foto: Reuters

Na druhou pozici se po výhře 3:0 v Sassuolu posunul Inter Milán. Oba týmy ztrácejí dva body na vedoucí AC Milán, soupeř pražské Sparty v Evropské lize má k dobru nedělní zápas s Fiorentinou. Juventus je pozadu o tři body.

Verona, za niž odehrál celý zápas záložník Antonín Barák, vyhrála v Bergamu 2:0.

Trenér Juventusu Andrea Pirlo se kvůli náročnému programu způsobenému pandemií koronaviru rozhodl pětatřicetiletého Ronalda šetřit. "V týdnu měl nepatrné potíže a raději dal přednost klidu. Je přirozené, že si po reprezentační pauze odpočine. Musíme umět hrát i bez něj," řekl Pirlo pro Sky Sport Italia.

Juventus se ujal vedení v 21. minutě po trefě Álvara Moraty. V nastavení úvodního dějství však srovnal Gaetano Letizia. V závěru utkání dostal Morata červenou kartu. Navzdory další bodové ztrátě zůstávají "Bianconeri" spolu s AC Milán jediným neporaženým mužstvem v Serii A.

"Před pár měsíci jsme bojovali na rozblácených hřištích Serie B a teď udržíme krok s Juventusem. Mohli jsme i dokonce vyhrát, kdybychom byli v útoku chytřejší," prohlásil domácí kouč Filippo Inzaghi.

Inter otevřel skóre ve čtvrté minutě zásluhou Alexise Sáncheze. O deset minut později hosté zvýšili po vlastní brance Vlada Chirichese. Po hodině hry stanovil konečný výsledek Roberto Gagliardini.

Sassuolo prohrálo v ligové sezoně poprvé, zatímco tým trenéra Antonia Conteho bodoval v pátém kole po sobě. "V žádném případě to nebyl náš nejlepší výkon v sezoně, jen výsledek. Předvedli jsme mnohem lepší výkony. Výsledek to zkresluje," uvedl Conte.

Verona rozhodla o výhře v Bergamu ve druhé půli. Nejprve se z penalty prosadil Miguel Veloso, pojistku přidal Mattia Zaccagni. Hellas se posunul na šestou příčku, naopak Atalanta nenavázala na středeční výhru v Lize mistrů 2:0 na stadionu Liverpoolu a v Serii A ztratila body potřetí za sebou.

Italská fotbalová liga - 9. kolo:

Sassuolo - Inter Milán 0:3 (4. Sánchez, 14. vlastní Chiriches, 60. Gagliardini), Benevento - Juventus Turín 1:1 (45.+3 Letizia - 21. Morata), Bergamo - Hellas Verona 0:2 (62. Veloso z pen., 83. Zaccagni).

1. AC Milán 8 6 2 0 19:8 20
2. Inter Milán 9 5 3 1 23:13 18
3. Sassuolo 9 5 3 1 20:12 18
4. Juventus Turín 9 4 5 0 18:7 17
5. AS Řím 8 5 2 1 19:11 17
6. Hellas Verona 9 4 3 2 12:7 15
7. Neapol 8 5 0 3 16:10 14
8. Bergamo 9 4 2 3 18:16 14