Inter si po Evropské lize spravil chuť a díky povedenému úvodu porazil v dohrávce Fiorentinu

28. 11. 2016 23:07
19 minut hry stačilo fotbalistům Interu Milán k tomu, aby se v pondělní dohrávce Serie A dostali ke klíčovému náskoku 3:0 nad Fiorentinou a nakonec vyhráli 4:2. Inter se v Evropské lize utká se Spartou v Miláně 8. prosince a výsledek nic nezmění na tom, že pražský celek vyhraje skupinu K a italský tým skončí překvapivě poslední.
Inter slaví tři body
Inter slaví tři body | Foto: Milan Kammermayer

Milán - Poslední soupeř fotbalistů Sparty v Evropské lize Inter Milán porazil v dohrávce 14. kola italské ligy Fiorentinu 4:2. Domácí tým vedl po 19 minutách už o tři góly po trefách Brozoviče, Candrevy a Icardiho.

Už v prvním poločase ale snížil Kalinič a Fiorentina ještě více zdramatizovala zápas po přestávce. Ačkoliv hosté celý druhý poločas odehráli oslabeni po vyloučení Rodrígueze, Iličič po hodině hry upravil na 2:3. Inter ale ztrátu bodů nedopustil, v nastavení se Icardi dvanáctým gólem v sezoně dotáhl na lídra tabulky střelců Edina Džeka z AS Řím a jeho tým vystřídal Fiorentinu na osmém místě tabulky.

Inter hrál v sestavě Handanovič - D'Ambrosio, Ranocchia, Miranda, Ansaldi - Brozovič, Kondogbia (46. Mário) - Candreva (79. Éder), Banega (69. Melo), Perišič - Icardi.

Inter se v Evropské lize utká se Spartou v Miláně 8. prosince a výsledek nic nezmění na tom, že pražský celek vyhraje skupinu K a italský tým skončí překvapivě poslední.

Italská fotbalová liga - 14. kolo:

Neapol - Sassuolo 1:1 (42. Insigne - 82. Defrel), Inter Milán - Fiorentina 4:2 (19. a 90.+1 Icardi, 3. Brozovič, 9. Candreva - 37. Kalinič, 62. Iličič).