Inter si poradil se Sassuolem, nezaváhal ani Juventus

7. 4. 2021 20:41
Fotbalisté Interu Milán porazili v dohrávce 28. kola italské ligy 2:1 Sassuolo a po desáté výhře za sebou vedou tabulku už o 11 bodů před městským rivalem AC. Devět zápasů před koncem tak svěřenci trenéra Antonia Conteho směřují za mistrovským titulem, který naposledy získali v roce 2010. V dohrávce 3. kola úřadující mistr Juventus zdolal také 2:1 Neapol.
Hráči Juventusu slaví branku Cristiana Ronalda
Hráči Juventusu slaví branku Cristiana Ronalda | Foto: Reuters

Inter splnil roli favorita díky vydatnému přispění svého hvězdného útočníka Romelua Lukakua. Belgický kanonýr vstřelil v 10. minutě hlavou první gól zápasu po centru Ashleyho Younga a v 67. minutě vyslal do brejku kolegu z útoku Lautara Martíneze, jenž střelou k tyči zvýšil. Sassuolo snížilo pět minut před koncem díky krásné střele Hameda Traorého, ale všechny tři body zůstaly na San Siru.

V druhé dnešní dohrávce se po dvou propadácích dočkal vítězství Juventus, který z předchozích duelů proti sestupem ohroženým Beneventu a FC Turín získal pouze bod. Skóre otevřel ve 13. minutě svým 25. gólem v sezoně nejlepší střelec Serie A Cristiano Ronaldo po přihrávce Federica Chiesy, jenž si pohrál s obránci Neapole.

V 73. minutě pak oslavil gólem návrat do sestavy Paulo Dybala, jenž kvůli zranění nehrál od ledna. V poslední minutě snížil z penalty Lorenzo Insigne, Juventus už ale výhru udržel. Turínský velkoklub, který už má pouze teoretickou naději na zisk desátého titulu za sebou, je v tabulce třetí s odstupem 12 bodů na Inter.

Italská fotbalová liga:

3. kolo: Juventus Turín - Neapol 2:1 (13. Ronaldo, 73. Dybala - 90. Insigne z pen.).

28. kolo: Inter Milán - Sassuolo 2:1 (10. Lukaku, 67. Martínez - 85. Traoré)

1. Inter Milán 29 22 5 2 68:27 71
2. AC Milán 29 18 6 5 54:34 60
3. Juventus Turín 29 17 8 4 58:26 59
4. Bergamo 29 17 7 5 68:36 58
5. Neapol 29 18 2 9 63:34 56
6. Lazio Řím 28 16 4 8 45:38 52
7. AS Řím 29 15 6 8 53:44 51