Inter vyhrál v Janově a oddálil titul Juventusu. Lukaku se trefil dvakrát

25. 7. 2020 22:02
Fotbalisté Interu Milán oddálili minimálně o den očekávanou korunovaci Juventusu italským mistrem.
Romelu Lukaku slaví jednu ze svých dvou branek do sítě Janova.
Romelu Lukaku slaví jednu ze svých dvou branek do sítě Janova. | Foto: Reuters

Díky vítězství 3:0 nad Janovem se Inter vrátil na druhé místo před Atalantu Bergamo a ztrácí na Juventus čtyři body. Turínský klub může v neděli ligu rozhodnout, pokud v 36. kole porazí Sampdorii.

Interu uchoval teoretickou šanci sesadit Juventus z trůnu dvoubrankový střelec Romelu Lukaku. Belgický útočník otevřel i uzavřel skóre: poprvé se prosadil zblízka hlavou po Biraghiho centru a v nastavení druhého poločasu zakončil individuální průnik. Mezitím zvýšil náskok hostů Chilan Alexis Sánchez.

Fotbalisté Brescie, kteří dohrávají ligu už s jistotou sestupu, podlehli doma 1:2 Parmě. Český obránce Aleš Matějů i záložník Jaromír Zmrhal odehráli za poražený tým celý zápas.

Strůjcem vítězství Parmy byl Dejan Kulusevski. Švédský záložník s makedonskými kořeny v 59. minutě připravil první gól zápasu pro Mattea Darmiana. Brescii se povedlo chvíli nato vyrovnal, ale v 81. minutě Kulusevski krásnou zakroucenou střelou rozhodl o výhře hostů.

Hráč, který v Parmě hostuje z Juventusu, navázal na předchozí utkání s Neapolí, v němž gólem z penalty také zařídil svému týmu vítězství 2:1. Parma je v tabulce desátá.

Italská fotbalová liga - 36. kolo:

Brescia - Parma 1:2 (62. Dessena - 59. Darmian, 81. Kulusevski), FC Janov - Inter Milán 0:3 (34. a 90.+3 Lukaku, 83. Sánchez), Neapol - Sassuolo 2:0 (9. Hysaj, 90.+4 Allan).