reklama

Já že byl opilý? Víra mi to zakazuje, hájil se před soudem Touré. A pak přišel o řidičský průkaz

Yaya Touré. Yaya Touré. autor: Reuters
Čtyřnásobný nejlepší fotbalista Afriky pak sice před soudem zdůraznil, že si to nedokáže vysvětlit, protože víra mu zakazuje pít alkohol, přesto trest přijal.

Londýn – Záložník Yaya Touré z Manchesteru City přišel kvůli řízení pod vlivem alkoholu na rok a půl o řidičský průkaz. Třiatřicetiletý fotbalista z Pobřeží slonoviny musí také zaplatit pokutu 54 tisíc liber (asi 1,7 milionu korun).

Touré byl zadržen v listopadu, kdy při dechové zkoušce dvojnásobně překročil povolený limit. Čtyřnásobný nejlepší fotbalista Afriky pak sice před soudem zdůraznil, že si to nedokáže vysvětlit, protože víra mu zakazuje pít alkohol, přesto trest přijal.

Překvapení se nekonalo. Ronaldo porazil Messiho a počtvrté získal Zlatý míč Překvapení se nekonalo. Ronaldo porazil Messiho a počtvrté získal Zlatý míč Čtěte zde

"Ví se o mně, že jsem muslim a nepiji. Vždycky jsem odmítal alkohol. Každý, kdo sleduje fotbal, ví, že jsem si kvůli víře nikdy nevzal šampaňské pro nejlepšího hráče zápasu," citovala Tourého prohlášení agentura Reuters. "Soudce také při rozsudku uznal, že jsem vědomě nepil," dodal.

"Řízení pod vlivem alkoholu je vážný trestný čin, takže i když nevím o tom, že bych požil alkohol, tak trest i pokutu přijímám a omlouvám se," uvedl Touré, který kvůli neshodám s trenérem Pepem Guardiolou tři měsíce chyběl v prvním týmu City. Vrátil se do něj až na konci listopadu a dva dny před zadržením přispěl dvěma góly k výhře 2:1 nad Crystalem Palace.

reklama