Jankto centroval na gól, ale Udine vedení nad Turínem v závěru ztratilo

31. 10. 2016 21:04
Český fotbalista Jakub Jankto přispěl k remíze italského Udine s FC Turín 2:2. V 70. minutě zahrál rohový kop, po němž domácí vedli. Soupeř ale ve zbytku klání stihl vyrovnat.
Jakub Jankto
Jakub Jankto | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Udine remizovali v italské lize s FC Turín 2:2. Druhý gól domácího týmu padl v 70. minutě po rohovém kopu Jakuba Jankta, ale hosté stihli vyrovnat.

Udine od 16. minuty prohrávalo po střele Benassiho, ale po hodině hry překonal brankáře hostů Harta hlavou Théréau. Pak poslal od rohového praporku centr do vápna záložník české jednadvacítky, Wague trefil tyč a odražený míč dopravil za čáru Zapata.

Turínský celek ale druhou porážku za sebou nakonec odvrátil, na 2:2 vyrovnal v 78. minutě Ljajič. Jankto nastoupil v základní sestavě domácího mužstva a odehrál 75 minut.

Udine je po remíze třinácté, Turínu patří v tabulce sedmé místo.

Italská fotbalová liga - 11. kolo:

Udine - FC Turín 2:2 (60. Théréau, 70. Zapata - 16. Benassi, 78. Ljajič), Cagliari - Palermo 2:1 (53. a 64. Dessena - 79. Nestorovski).