Aktualizováno 2. 4. 2017 22:49
Jakub Jankto se nádherným gólem podílel na remíze Udine na hřišti FC Turín v poměru 2:2. Český záložník tak skóroval už v třetím duelu po sobě.Turínský střelec Belotti se do branky Udinese trefil dokonce v nastavení, gól ale nebyl uznán pro ofsajd.
Jakub Janto.
Jakub Janto. | Foto: ČTK

Turín - Český záložník Jakub Jankto vstřelil za Udine branku v třetím zápase italské fotbalové ligy po sobě. Jeho tým ale přišel o dvougólové vedení a nakonec remizoval na hřišti FC Turín 2:2. Udine bodovalo počtvrté v řadě, Turín čeká na výhru tři utkání. Neapol remizovala ve šlágru s vedoucím Juventusem Turín 1:1 a z třetího místa tak ztrácí na čelo stále deset bodů, za druhým AS Řím zaostává o čtyři body.

Jankto se do první šance dostal už v 35. minutě, když mu ve vápně přiťukl míč Badu, český reprezentant ale přestřelil Hartovu branku. Otevřít skóre mohli v závěru poločasu i Turínští, když nejprve Belotti nastřelil břevno a o chvíli později Baselli hlavičkoval do tyče.

Pět minut po změně stran už se stav změnil. Jankto zachytil nepovedenou Rossettiniho rozehrávku, s míčem doběhl až do vápna a propálil Harta tvrdou střelou pod břevno.

Parádní Janktova trefa:

V 67. minutě podruhé v zápase trefil Belotti břevno a vzápětí na druhé straně zvýšil na 2:0 Perica.

Turín zareagoval rychle a už po dvou minutách snížil Moretti, sedm minut před koncem pak vyrovnal po Zappacostově centru hlavou nejlepší turínský střelec Belotti. Třiadvacetiletý útočník se s 23 trefami zařadil do čela tabulky střelců k Džekovi z AS Řím. V nastavení tentýž hráč rozvlnil síť ještě jednou, gól ale nebyl uznán pro ofsajd.

Juventus se v Neapoli dostal do vedení už v sedmé minutě. Khedira sebral odražený míč, narazil si ho ve vápně s Pjaničem a překonal gólmana Rafaela, který nahradil v neapolské brance zraněnou obvyklou jedničku Reinu.

Domácí se posléze jen těžce dostávali do šancí, neboť turínský klub zformoval téměř neprostupnou obrannou tvrz. Po změně stran už ale tak zkonsolidovaná nebyla a Neapol nakonec dokázala vyrovnat.

V 56. minutě ještě Mertensova trefa neplatila kvůli ofsajdu, o čtyři minuty později ale domácí předvedli povedenou kombinaci, po které se před gólmanem Buffonem objevil Hamšík a s přehledem zakončil. Další gól už nepadl a Juventus prodloužil sérii bez porážky na 11 utkání. Neapol bodovala v posledních čtyřech zápasech.

Bergamo jasně zvítězilo na hřišti FC Janov a výraznou měrou k tomu přispěl Gómez, který zaznamenal hattrick. Kromě něj se prosadili Conti a Caldara a stanovili tak výsledek 5:0. Bergamo se posunulo na páté místo před Inter Milán, který má ale k dobru pondělní zápas se Sampdorií Janov. Atalanta udržela čisté konto v sedmi z posledních deseti duelů.

AC Milán se hodně nadřel v Pescaře alespoň na bod. Poslední tým tabulky vedený Zdeňkem Zemanem dokonce od 12. minuty vedl poté, co milánský obránce Paletta poslal míč na brankáře Donnarummu, který jej však nezachytil. Ještě do přestávky ale vyrovnal Pašalič.

Fiorentina potřetí za sebou zvítězila 1:0, o výhře nad Boloňou rozhodl střídající Babacar. Za poražený tým odehrál celý zápas Ladislav Krejčí. Důležité tři body získalo Crotone po vítězství 2:1 na půdě Chieva Verona, posunulo se totiž na osmnácté místo a stáhlo ztrátu na nesestupové pozice na pět bodů. Naopak Palermo prohrálo 1:3 s Cagliari a je předposlední o dva body za Crotone.

Italská fotbalová liga - 30. kolo:

FC Turín - Udine 2:2 (70. Moretti, 83. Belotti - 50. Jankto, 68. Perica), Chievo - Crotone 1:2 (57. Pellissier - 51. Ferrari, 82. Falcinelli), FC Janov - Bergamo 0:5 (32. z pen., 63. a 83. Gómez, 25. Conti, 76. Caldara), Fiorentina - Boloňa 1:0 (51. Babacar), Palermo - Cagliari 1:3 (26. González - 48. a 89. Ionita, 58. Borriello), Pescara - AC Milán 1:1 (12. vlastní Paletta - 41. Pašalič), Neapol - Juventus Turín 1:1 (60. Hamšík - 7. Khedira).