reklama

Je čas to vyšetřit. Někdo na mně léta vydělává, stěžuje si Ibrahimović kvůli hře FIFA

Zlatan Ibrahimovic Zlatan Ibrahimovic autor: Reuters
Švédskému fotbalistovi Zlatanu Ibrahimovičovi se nelíbí, že figuruje v populární počítačové hře FIFA, i když k tomu nedal svolení.

Na sociálních sítích uvedl, že na jeho jméně a tváři někdo už roky vydělává peníze bez jeho souhlasu a je čas se tím zabývat. Se společností EA Sports, která vydává hru FIFA už od roku 1993, však má od srpna smlouvu AC Milán, jehož dres devětatřicetiletý kanonýr obléká.

"Kdo dovolil EA Sports FIFA používat mé jméno a podobiznu? FIFPro? Nejsem si vědom, že bych byl členem FIFPro (celosvětová hráčská asociace), a pokud jsem, stalo se tak bez mého vědomí nějakým divným způsobem," napsal Ibrahimović.

"A určitě jsem nedovolil federaci FIFA ani FIFPro, aby na mně vydělávaly peníze. Někdo vydělává celé ty roky na mém jméně a podobizně bez jakékoliv domluvy. Je čas to vyšetřit," vyzval švédský fotbalista, který figuruje ve hře FIFA od roku 2002, kdy působil v Ajaxu Amsterdam.

Ibrahimoviče, jenž navzdory svému věku táhne AC Milán coby nejlepší současný střelec italské ligy, kterou jeho tým vede, možná ponoukla ke stížnosti čerstvě uzavřená smlouva EA Sports s Davidem Beckhamem.

Jeho někdejší spoluhráč z Milána a Paris St. Germain minulý týden podepsal s výrobcem počítačové hry tříletou smlouvu a bude hvězdou na obalu FIFA 21. Bývalý anglický fotbalista díky tomu vydělá 40 milionů liber (1,2 miliardy korun).

Limberský se pochlubil luxusním sídlem. Předvedl vířivku i pivní sklípek Aktuálně.cz |  02:11
reklama