reklama

Jemelka odešel z Olomouce do Lovaně na hostování s opcí

30. kolo české fotbalové ligy, Slavia - Olomouc: Josef Hušbauer a Václav Jemelka 30. kolo české fotbalové ligy, Slavia - Olomouc: Josef Hušbauer a Václav Jemelka autor: Milan Kammermayer
Olomoucký obránce Václav Jemelka bude do konce sezony hostovat v Lovani. Nováček belgické ligy má i opci na přestup pětadvacetiletého fotbalisty, který ještě před odchodem na Hané prodloužil smlouvu do roku 2024. Oba kluby o tom informovaly na svých webech.

Odchovanec Sigmy byl v posledních letech jednou z hlavních opor olomouckého týmu, za který v první lize odehrál 92 utkání, vstřelil šest gólů a přidal dvě asistence. V této sezoně Jemelka vytvořil spolehlivou stoperskou dvojici s navrátilcem Romanem Hubníkem. Spolu nastoupili i za improvizovanou reprezentační výběr v zářijovém zápase Ligy národů proti Skotsku.

"Vašek se přes dorost a béčko vypracoval v kvalitního ligového obránce. Pro Sigmu odvedl cenné služby. V poslední době si velmi přál vyzkoušet zahraniční angažmá, které si bezesporu zaslouží. Přejeme mu hodně štěstí. V Sigmě bude mít vždy dveře otevřené," řekl olomoucký sportovní manažer Ladislav Minář.

Oud-Heverlee Lovaň je po osmi kolech belgické ligy na šestém místě tabulky. Klub vlastní thajská společnost King Power, pod kterou patří i anglický Leicester. "Po dlouhé době odchází hráč z našeho A-týmu do kvalitní evropské soutěže v západní Evropě. Belgická liga má vynikající renomé. Leuven je ambiciózní klub, ze kterého může pro Vaška vést cesta na ještě věhlasnější adresu," uvedl Minář.

V Lovani si od Jemelky hodně slibují. "Jako levonohý střední obránce má zajímavý profil. Už v České republice ukázal, co může nabídnout. Doufáme, že s naším klubem může udělat další krok," konstatoval sportovní ředitel belgického celku Wim De Corte.

reklama