Juventus porazil AC Milán díky penaltě z 97. minuty, hrdinou Turína se stal Dybala

Paulo Dybala z Juventusu v sezoně 2016-17. Paulo Dybala z Juventusu v sezoně 2016-17. autor: Reuters
Devětatřicetiletý gólman Juventusu Gianluigi Buffon si připsal 613. start v italské lize, čímž o jeden zápas překonal útočníka Francesca Tottiho z AS Řím.

Turín - Gólem z penalty v sedmé minutě nastavení zvítězili fotbalisté Juventusu v italské lize nad AC Milán 2:1. O výhře lídra tabulky rozhodl Paulo Dybala poté, co sudí odpískal Mattiu De Scigliovi hru rukou v pokutovém území. Juventus vede Serii A o jedenáct bodů před AS Řím, který má k dobru nedělní zápas v Palermu.

Tabulky elitních fotbalových soutěží Tabulky elitních fotbalových soutěží Prohlédněte zde

Obhájce titulu se dostal do vedení po půlhodině hry, kdy se po kombinaci domácích hráčů Mehdi Benatia uvolnil na hranici ofsajdu a nekompromisní střelou překonal osmnáctiletého gólmana Gianluigiho Donnarummu. Jeho kolega z italské reprezentace Gianluigi Buffon na druhé straně inkasoval chvíli před koncem prvního poločasu, když ho po rychlém brejku prostřelil mezi nohama Carlos Bacca.

Devětatřicetiletý gólman Juventusu si připsal 613. start v italské lize, čímž o jeden zápas překonal útočníka Francesca Tottiho z AS Řím. Více utkání v Serii A než Buffon mají jen Paolo Maldini (647) a Javier Zanetti (615).

Když už se zdálo, že Juventus podruhé za sebou jen remizuje, přišla rozhodující penalta. AC ztratil body po sérii tří vítězství a zůstal na sedmém místě.