Juventus porazil AC Milán díky penaltě z 97. minuty, hrdinou Turína se stal Dybala

10. 3. 2017 23:01
Devětatřicetiletý gólman Juventusu Gianluigi Buffon si připsal 613. start v italské lize, čímž o jeden zápas překonal útočníka Francesca Tottiho z AS Řím.
Paulo Dybala z Juventusu v sezoně 2016-17.
Paulo Dybala z Juventusu v sezoně 2016-17. | Foto: Reuters

Turín - Gólem z penalty v sedmé minutě nastavení zvítězili fotbalisté Juventusu v italské lize nad AC Milán 2:1. O výhře lídra tabulky rozhodl Paulo Dybala poté, co sudí odpískal Mattiu De Scigliovi hru rukou v pokutovém území. Juventus vede Serii A o jedenáct bodů před AS Řím, který má k dobru nedělní zápas v Palermu.

Obhájce titulu se dostal do vedení po půlhodině hry, kdy se po kombinaci domácích hráčů Mehdi Benatia uvolnil na hranici ofsajdu a nekompromisní střelou překonal osmnáctiletého gólmana Gianluigiho Donnarummu. Jeho kolega z italské reprezentace Gianluigi Buffon na druhé straně inkasoval chvíli před koncem prvního poločasu, když ho po rychlém brejku prostřelil mezi nohama Carlos Bacca.

Devětatřicetiletý gólman Juventusu si připsal 613. start v italské lize, čímž o jeden zápas překonal útočníka Francesca Tottiho z AS Řím. Více utkání v Serii A než Buffon mají jen Paolo Maldini (647) a Javier Zanetti (615).

Když už se zdálo, že Juventus podruhé za sebou jen remizuje, přišla rozhodující penalta. AC ztratil body po sérii tří vítězství a zůstal na sedmém místě.