reklama

Juventus už po roce vyhodil Pirla. Na lavičku se vrací veleúspěšný kouč

Andrea Pirlo Andrea Pirlo autor: Reuters
Po jediné sezoně skončil Andrea Pirlo ve funkci trenéra fotbalistů Juventusu Turín. Dvaačtyřicetiletý kouč doplatil na neuspokojivé výsledky a klub jej dnes odvolal. Na lavičku "Staré dámy" se po dvou letech vrací Massimiliano Allegri.

"Děkujeme ti, Andreo. To jsou první slova, která musíme na konci téhle společné zkušenosti říct," uvedl klub a ocenil Pirlovu odvahu, s níž se do svého trenérského debutu pustil.

"Něco takového chce hodně kuráže. Zvláště v období, které je poznamenané tisícovkou komplikací, kdy je svět kvůli pandemii nucen objevovat každý den nová pravidla. Pirlo má za sebou první kroky a nepochybujeme o tom, že ho čeká brilantní trenérská kariéra," doplnil Juventus.

Bývalý italský reprezentační záložník Pirlo nahradil v minulém létě na lavičce turínského mužstva Maurizia Sarriho, nicméně nedokázal naplnit vysoké ambice slavného klubu.

Vedle vyřazení v osmifinále Ligy mistrů s Portem neuspěl ani v nejvyšší italské soutěži, v níž skončil až na čtvrtém místě. Juventus nevyhrál domácí titul poprvé od roku 2012 a účast v dalším ročníku LM si zajistil až v poslední možný den.

"Byl to náročný, komplikovaný, ale stejně nádherný rok. Když jsem s Juventusem jednal, nepřemýšlel jsem nad riziky, která s tím budou spojená. Kdybych se vrátil zpět v čase, rozhodl bych se stejně," uvedl Pirlo, kterému k udržení trenérské pozice nepomohl ani triumf v Italském poháru.

"Navzdory nečekanému konci mi tohle dobrodružství ještě více objasnilo, jakou cestou se do budoucna vydat, a doufám, že mě naplní stejně jako během hráčské kariéry," dodal mistr světa z roku 2006.

Allegri během prvního angažmá vedl Juventus v letech 2014 až 2019 a získal s "Bianconeri" pět mistrovských titulů za sebou. Vedle toho se třiapadesátiletý kouč probojoval dvakrát do finále Ligy mistrů a čtyřikrát po sobě vyhrál Italský pohár.

"Vrací se na lavičku, kterou dobře zná. Do klubu, který miluje, a klub miluje jej. Začít dnes společně nové dobrodružství vstříc novým cílům," napsal Juventus.

Zidane už není trenérem Realu. Po neúspěšné sezoně odstoupil Zidane už není trenérem Realu. Po neúspěšné sezoně odstoupil Čtěte zde
reklama